У Запоріжжі відкрили кімнату терапії м'якою іграшкою, де безоплатно допомагають дітям подолати психологічні травми в умовах війни.
Хто та як може відвідати кімнату — дізнавалося Суспільне Запоріжжя.
М’яка іграшка додає дітям відчуття безпеки та лікує душевні травми, — розповідає дитяча психологиня, керівниця кімнати терапії м’якою іграшкою Анна Єрьоменко. Насамперед малеча приходить до кімнати, щоб знайти нового товарища, який допоможе подолати страх та тривогу, а не до психолога. Спочатку діти іграшку обирають, граються, а після сеансу забирають додому:
"Наприклад, сьогодні прийшла дитина, яка боїться вибухів, коли поруч немає мами. Ми вишукували в цій кімнаті іграшки. Дитина кожну іграшку обіймала, за лапки тримала. І обрала величезного зайця. Сказала, коли мами немає поруч — заєць буде її обіймати. Є дітки, які навпаки вибирають маленьку іграшку, бо часто кудись переміщаються та хочуть взяти з собою частинку терапії".
Після заняття психолог обов'язково підтримує зв'язок з батьками, аби відстежувати стан та поведінку дитини, та дає поради. За словами Анни Єрьоменко, звертаються з різними проблемами:
"Ті запити, з якими ми стикнулися, це не такі легкі запити, де дитина злякалася чогось вигаданого, або дрібного. Це і після прильотів, це і смерть на фронті батька, це і дитина, в чий будинок влучила ракета. І фізично вона ціла здорова, але емоційно дуже травмована".
Також у кімнаті діти малюють, ліплять, підписують листівки захисникам і захисницям на передову та відвідують заняття з арт-терапії піском.
Відвідати кімнату терапії м’якою іграшкою можуть діти від трьох років. Сеанси проводять індивідуально. Приймають усіх охочих за попереднім записом.
У кімнаті понад півсотні різних м'яких іграшок. Допомагають її поповнювати небайдужі люди. Тож долучитися можуть усі охочі. Головна умова — іграшка має бути в хорошому стані. Також до співпраці запрошують волонтерів-психологів.
Читайте також
Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber