"Буду робити все, аби цю справу не закрили". У Запоріжжі відбулося засідання по справі загибелі дитини у "Дубовому гаю"

"Буду робити все, аби цю справу не закрили". У Запоріжжі відбулося засідання по справі загибелі дитини у "Дубовому гаю"

"Буду робити все, аби цю справу не закрили". У Запоріжжі відбулося засідання по справі загибелі дитини у "Дубовому гаю"
Олександр Ждан | Жовтневий суд Запоріжжя. Фото: Суспільне Запоріжжя

9 березня у Жовтневому районному суді Запоріжжя відбулося засідання у справі колишнього заступника директора з технічних питань парку "Дубовий гай" Геннадія Мишьякова щодо загибелі дитини Ані Ждан.

На судовому засіданні побували кореспонденти Суспільного.

У рамках судового засідання відбувся допит свідка – робітниці з благоустрою комунального підприємства "Центральний парк культури та відпочинку "Дубовий гай" Ірини Дмитрук.

У Жовтневому суді Запоріжжя відбулося чергове засідання у справі щодо загибелі дитини у "Дубовому Гаю"
Ірина Дмитрук, співробітниця з благоустрою комунального підприємства "Центральний парк культури та відпочинку "Дубовий гай". Фото: Суспільне Запоріжжя

Жінка розповіла у суді, що їй невідомо, хто встановлював скульптуру з 2 по 8 березня. Також вона зазначила, що востаннє перед загибеллю дитини бачила скульптуру 1 чи 2 березня. Тоді, за словами співробітниці "Дубового гаю", дерев'яна фігура ведмедя лежала на землі:

"Чи знаєте, чому вона [скульптура - ред.] лежала? Що сталося? – Я не знаю, чому вона лежала горизонтально, але її зробили як лавочку."

У Жовтневому суді Запоріжжя відбулося чергове засідання у справі щодо загибелі дитини у "Дубовому Гаю"
Скриншот з відео, що висвітлювало події у "Дубовому Гаю" від 08.03.2020 року. Фото: Запорізький тг-канал zaborzp

Інші п’ять свідків на судове засідання не з’явилися, тож прокурор Запорізької обласної прокуратури Євген Сердюк попросив оголосити перерву у справі, аби їх викликати. Суд задовольнив прохання.

Геннадій Мишьяков, якого обвинувачують у порушенні безпечної експлуатації споруд, що спричинила загибель людини, та його адвокатка Юлія Сізінцова, спілкуватися з журналістами Суспільного відмовились.

Ситуацію прокоментував батько загиблої дівчинки Олександр Ждан. Він повідомив, що рік судова справа ніяк не просувалася.

"Вже були допитані свідки, ще до початку війни, потім все зупинилося. Законодавство – це 5 років, якщо не буде прийнято рішення по судовому процесу, якоїсь справи, то вона закривається по строку давнини."

У Жовтневому суді Запоріжжя відбулося чергове засідання у справі щодо загибелі дитини у "Дубовому Гаю"
Олександр Ждан, батько загиблої дівчинки. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Я буду робити все, аби цю справу не закрили за строком давнини", – ділиться Олександр Ждан.

Раніше Суспільне повідомляло про те, що 8 березня 2020 року у центральному міському парку відпочинку "Дубовий гай" на дівчинку 2012 року народження Анну Ждан впала дерев'яна фігура ведмедя вагою 200 кг. Дівчинка отримала політравми, її госпіталізували до обласної клінічної дитячої лікарні. У дитини декілька разів зупинялося серце. Врятувати її не вдалося, вона померла наступного дня, 9 березня 2020 року.

Що відомо

  • 18 серпня екс-директору запорізького парку культури та відпочинку «Дубовий Гай» Олегу Крамаренко співробітники запорізької прокуратури повідомили про підозру за фактом смерті дитини.
  • 22 серпня 2020 року Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя обрав колишньому директору центрального парку культури та відпочинку "Дубовий гай" Олегу Комаренку запобіжний захід - нічний домашній арешт з 21 серпня до 17 жовтня.
  • 28 вересня 2020 року підготовче судове засідання Жовтневого районного суду Запоріжжя у справі загибелі Ані Ждан у парку "Дубовий гай" перенесли на 29 жовтня. Причина – на засідання не з'явився прокурор та захисник потерпілої сторони.
  • У Жовтневому районному суді Запоріжжя 29 жовтня відбулося підготовче судове засідання у справі колишнього заступника директора з технічних питань парку "Дубовий Гай" Геннадія Мишьякова.
  • 9 грудня 2020 року підготовчі судові засідання у справі колишнього директора Запорізького центрального парку культури та відпочинку "Дубовий Гай" Олега Комаренка та колишнього заступника директора з технічних питань парку Геннадія Мишьякова перенесли через їхню хворобу та лікарняний захисника другого підсудного.
  • 22 лютого 2021 року судове засідання у справі колишнього директора Запорізького центрального парку культури та відпочинку "Дубовий Гай" Олега Крамаренка перенесли через неявку нинішнього представника адміністрації парку. Батько загиблої дитини Олександр Ждан сказав, що справу затягують усіма можливими способами. Обвинувачений прийшов до суду лише 3 рази з 15 засідань.
  • Акція на підтримку правосуддя у справі 8-річної Ані Ждан, котра загинула у парку відпочинку "Дубовий гай", відбулася 9 березня 2021 року під стінами адмінбудівлі Запорізької міської ради. Учасники акції вимагали справедливого правосуддя у справі загиблої дитини.
  • 1 листопада 2021 року у Жовтневому районному суді Запоріжжя мали розглядати письмові докази обвинуваченого колишнього заступника директора з технічних питань парку Геннадія Мишьякова у справі загибелі 8-річної Ані Ждан у парку “Дубовий Гай”. Проте засідання не відбулося, бо на нього не з’явився другий захисник обвинуваченого.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок