На Запоріжжі СБУ повідомила про підозру в колабораціонізмі двом "керівникам" на ТОТ

На Запоріжжі СБУ повідомила про підозру в колабораціонізмі двом "керівникам" на ТОТ

На Запоріжжі СБУ повідомила про підозру в колабораціонізмі двом "керівникам" на ТОТ
Підозрювані в колабораційній діяльності. Фото: СБУ

СБУ повідомила про підозру в колабораційній діяльності двом керівникам псевдоміністерств на тимчасово окупованих територіях Запорізької області, які добровільно пішли на співпрацю з окупантами.

Про це повідомляє пресслужба ЗОВА.

За даними слідства, мешканка Донеччини, яка з 2015 року працювала у так званому «міністерстві фінансів днр», у травні минулого року була призначена начальником «головного управління фінансів, майнових та земельних відносин військово–цивільної адміністрації Запорізької області». Згодом її підвищили до керівника відомства.

"На цих «посадах» вона виконувала завдання кремля щодо переналаштування фінансової системи регіону під стандарти країни-агресора. Саме за її наказом на тимчасово окупованих територіях Запорізької області організовано введення в обіг російського рубля та заборони гривні".

Інший підозрюваний – директор спортивної школи Мелітополя, який з початком вторгнення підтримав окупаційну владу та отримав посаду директора «департаменту культури, спорту і молоді військово - цивільної адміністрації Запорізької області», а згодом став заступником у «міністерстві культури, спорту і туризму»

"У цьому «кріслі» він виконує завдання кремлівського режиму щодо переформатування галузі регіону під стандарти рф, проводив зібрання серед працівників навчальних закладів та схиляв їх до співпраці з окупантами. Також спілкувався з батьками учнів щодо відновлення роботи секцій, проведення спортивних змагань та організації навчання у спортивних школах за навчальною програмою рф".

Слідчі СБУ повідомили обом зрадникам про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора).

Триває досудове слідство.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок