Лампочки на обмін: на що звернути увагу запоріжцям

Лампочки на обмін: на що звернути увагу запоріжцям

Лампочки на обмін: на що звернути увагу запоріжцям
. Фото: Суспільне Запоріжжя

Від початку кампанії обміну ламп в Україні, у Запоріжжі та селищах міського типу їх видали 207 тисяч, повідомила Суспільному заступниця керівника Запорізької дирекції “Укрпошти” Оксана Скачкова. Та не всі з ламп придатні для використання у житлових приміщеннях.

У чому різниця між лампочками – з'ясовувало Суспільне.

За словами голови Громадської організації “Експертна платформа з енергозбереження” Ігоря Черкашина, на обмін дають неоднакові за характеристиками лампи.

“Наприклад, є лампи денного світла, воно для робочих зон. Це дуже гарна лампа для щоденного використання. Але не для вечірнього часу. Ввечері потрібно використовувати більш жовте світло. Воно більш рекомендоване для дитячих, спалень, віталень”.

Лампочки на обмін: на що звернути увагу запоріжцям
Тип ламп, що краще використовувати для спалень і віталень. Фото: Суспільне Запоріжжя

Теплі білі та жовті відтінки рекомендовані для комфортного сприйняття штучного освітлення, – каже завідувачка лабораторії електромагнітних полів та інших фізичних факторів обласного Центру контролю та профілактики хвороб Олена Нурієва.

"Ці відтінки збадьорюють людину, підвищують працездатність. А холодні пригнічують. Якщо говоримо про лампи, то важливо знати, що світлопередача від 2700 до 3300 це для житлових кімнат, до 4000 для учбових кімнат. Якщо вище буде більше холодного, блакитного кольору".

Лампочки на обмін: на що звернути увагу запоріжцям
Завідувачка лабораторії електромагнітних полів та інших фізичних факторів обласного Центру контролю та профілактики хвороб Олена Нурієва. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами голови ГО “Експертна платформа з енергоефективності” Ігоря Черкашина, лампочки з колірною температурою 5000 К та вище ліпше використовувати для технологічних приміщень, оскільки таке світло пригнічує зір та сон, особливо, у дітей. Також варто звернути увагу на діапазон напруги - це актуально під час відключення електроенергії.

"220-240 В це хороший діапазон для звичайних умов, коли немає сплесків напруги, перевантаження мереж. Якщо у вас вдома немає стабілізаторів на вході, то ці лампи не протримаються більше 2-3 тижнів — згорять. Лампи з діапазоном від 170 до 260-270 В — убезпечать від перепадів напруги".

Лампочки на обмін: на що звернути увагу запоріжцям
Голова ГО “Експертна платформа з енергоефективності” Ігор Черкашин. Фото: з Facebook Ігора Черкашина

Ще варто звернути увагу на мерехтіння, яке теж впливає на організм людини. Кожен вдома, чи в магазині, може перевірити лампочку за допомогою олівця або камери смартфону, – каже Ігор Черкашин.

"Око не бачить мерехтіння, але воно є. Наведіть цифрову камеру смартфону, або олівець на лампу і подивіться: якщо є смуги це дуже неякісна лампа. Якщо мерехтить зрідка доволі якісна”.

Кампанія з обміну ламп розжарювання на енергозберігаючі в області триває, на черзі – села.

поштових відділеннях для цього доступно майже 93 тисячі ламп", –зазначила Суспільному заступниця керівника Запорізької дирекції “Укрпошти” Оксана Скачкова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок