У Запоріжжі однорічна дитина померла «під наглядом» приватної доглядальниці

У Запоріжжі однорічна дитина померла «під наглядом» приватної доглядальниці

У Запоріжжі однорічна дитина померла «під наглядом» приватної доглядальниці
.

Кримінальну справу за фактом смерті дитини вдома у приватної доглядальниці відкрили у поліції. 29 травня батьки дівчинки, якій був рік та 2 місяці, уперше віддали її на догляд і за годину їм повідомили: «Олесі немає серед живих». Батьки розповіли подробиці подій того дня.

29 травня о 8:50 Аліна Гак віддала свою однорічну доньку приватній доглядальниці на пробний день. За годину Аліні зателефонувала жінка та повідомила: «Ваша дитина не дихає».

Едуард та Аліна Гак, батьки
Едуард та Аліна Гак, батьки.

«Дружина приїхала додому взяти речі, документи, десь було 9:45 і тут подзвонили і сказали ваша дитина не дихає. Ми хвилин за 10 приїхали туди, хрещений приїхав, швидкої довго не було. І те, що вона каже, що швидку викликала… ось вчора дружині стало погано, швидка до нас доїхала за 10 хвилин, а ми в квартирі були хвилин 20. Це вже наш кум викликав швидку. Вона намагалася знайти виправдання. На питання: де швидка? – вона вже почала при нас телефонувати в швидку, хоча ми вже викликали швидку», - розповіли батьки Едуард та Аліна Гак.

За словами батька дитини, у приміщенні, крім їхньої доньки, знаходилися ще 5-6 дітей.

«Не вкладається в голові лише одне, чому дитина була роздягнута, це, по-перше. По-друге, вона намагалася якісь сліди замити. Дитину нудило, коли я зайшов, вона намагалася щось витерти на кухні, плями. Наша дитина була абсолютно здорова, у неї ніколи ніякої нудоти не було. Як вона стверджує, що дитина в істериці захлинулася, такого ніколи не було. Як і всі діти, вона могла поплакати, потім заспокоювалася. Дали висновок, що дитина захлинулася блювотинням , це не вкладається в голові, звідки вона взялася. Я вважаю, що вона могла щось схопити, випити, якось так», - каже батько Едуард.

Батько Олесі, Едуард, працює на Запорізькому абразивному комбінаті, а Аліна - домогосподарка, кажуть: віддали дитину на початкове виховання, аби дівчинка розвивалася, була активною та спілкувалася з іншими дітьми.

«З ранку іноді я ходила, ще до коронавірусу біля хати і з обох сторін везли дітей. Пристойні люди, пристойних діток водили сюди. Діти плакали може за мамою. Було чутно що плакали? Так було», - розповіла жителька будинку.

В квартирі, де мешкає приватна доглядальниця, двері знімальній групі Суспільного не відчинили, проте сусідка з нижнього поверху Інна каже: господарі імовірно знаходяться вдома, оскільки біля під’їзду нині припаркована їх зелена автівка.

Свідоцтво про смерть
Свідоцтво про смерть.

На місці події того ж дня працювали співробітники служби у справах дітей Запорізької міської ради, – повідомила начальниця служби Наталя Сиворакша. За її словами, коли вони прибули за викликом, у приміщенні була ще одна дитина:

«Побачили саме смерть дитини, тобто ми з’ясували і на той момент була ще одна дитина в даному закладі. Сказати, що це заклад ми не знайшли підтвердження на той момент. Відносно служби у справах дітей, що відноситься до нашої компетенції – це обов’язково ми повинні з’ясувати за яких обставин там є дитина, хто її законний представник, хто буде нести відповідальність».

У Запоріжжі однорічна дитина померла «під наглядом» приватної доглядальниці
У Запоріжжі однорічна дитина померла «під наглядом» приватної доглядальниці.

«29 травня близько 10:45 до Шевченківського відділення поліції надійшло повідомлення про смерть малолітньої дитини. Встановлено, що того дня близько 9 години ранку мати однорічної дівчинки привела її до жительки до вулиці Авраменко 1969 року народження та залишила для догляду. Через деякий час дитина померла. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 2 ст. 115 ККУ. На теперішній час триває судова-медична експертиза, яка встановить причину смерті дитини. Крім цього, в рамках відкритого кримінального провадження проводиться перевірка законної діяльності, що до факту взяття громадянкою під нагляд чужої дитини», - зазначила т.в.о заступника начальника відділу комунікації ГУНП в Запорізькій області Олена Лебединська.

На початок