"Був іронічним інтелектуалом". Спогади про загиблого запоріжця Тараса Воротного

"Був іронічним інтелектуалом". Спогади про загиблого запоріжця Тараса Воротного

"Був іронічним інтелектуалом". Спогади про загиблого запоріжця Тараса Воротного
Сторінка випускного фотоальбому класу Тараса Воротного. Фото: Суспільне Запоріжжя

Був учасником Революції Гідності, згодом вступив до лав Збройних сил України. Запорізький дизайнер Тарас Воротний добровольцем пішов на фронт. Звільняв Київщину, пізніше був направлений на Донецький напрямок, де і провів свій останній бій. 28 січня стрілець-помічник гранатометника Тарас Воротний загинув у місті Бахмут.

"Був іронічним інтелектуалом". Спогади про загиблого запоріжця Тараса Воротного
Запорізький дизайнер, військовослужбовець ЗСУ Тарас Воротний. Фото: з Facebook Тараса Воротного

У квітні Тарасу Воротному мало б виповнитися 32 роки. Його однокласниця Ольга Максимова, розповідає, не знала, що він був на передовій.

"Я прочитала, побачила фотографії, не роздивилася, що це Тарас, я прочитала пост і потім в кінці Тарас Воротний, для мене це був шок, так дізнатись, взагалі, що його більше немає", - каже вона.

тарас воротний
Ольга Максимова. Фото: Суспільне Запоріжжя

Він був "іронічним інтелектуалом", так про свого випускника згадує класна керівниця, вчителька української мови та літератури Запорізького січового колегіуму Людмила Чеховська. Розповідає: мама Тараса працювала у бібліотеці, тож книга була для нього невіддільною частиною життя.

"От Тарас, він заперечував таку особливість розуміння патріотизму, яка у нас зараз дуже популярна зазвичай – шароварщіна, такий кіч, розумієте. Можна одягнути вишиванку і клястися і при цьому бути ворогом, врешті-решт тому, що ця вишиванка символізує, а можна бути у вишиванці і без, але служити ідеї, служити своєму народові, ось це Тарас наш такий", - каже вона.

тарас воротний
Людмила Чеховська. Фото: Суспільне Запоріжжя

Тарас Воротний закінчив з відзнакою факультет журналістики Запорізького національного університету, працював графічним дизайнером. Хист до творчості у нього був ще за шкільних часів — згадує однокласниця Катерина Щербань:

"Я пам’ятаю було у нас таке на уроках, ми під час занять, коли нам було трошки сумно спілкуватися з вчителями, ми переписували, на звичайних папірцях. Нам тоді здавалось, що вчителі не помічають, як ми передаємо ці папірці. Якщо ми завжди переписувались завжди словами, реченнями, приколами, то Тарас завжди малював, у нього завжди були якісь маленькі карикатури, він навіть однокласників там зображав".

тарас воротний
Катерина Щербань. Фото: Суспільне Запоріжжя

З початком повномасштабного вторгнення Тарас пішов захищати країну. Був стрільцем-помічником гранатометника, брав участь у боях на Київщині. Останній бій молодший сержант Збройних сил України Тарас Воротний провів 28 січня за місто Бахмут Донецької області.

"Був іронічним інтелектуалом". Спогади про загиблого запоріжця Тараса Воротного
Тарас Воротний з однокласниками. Фото: з особистого архіву Ольги Максимої

"В мене про нього двояке відчуття, якщо чесно. З одного боку він був дуже іронічною людиною, а з другого боку – похмурою, і я не могла зрозуміти, чи він насправді оптиміст, чи песиміст. Я у нього якось спитала: "Тарас, а чому ти такий сумний, чому ти завжди такий песимістичний, він мені відповів, що світ прекрасний, а життя — погане. Я не зрозуміла, можливо колись зрозумію, що він мав на увазі", - каже Ольга Максимова.

Прощання з Тарасом Воротним відбудеться 9 лютого у Запоріжжі.

Підписуйтесь на Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок