Переселенка з Маріуполя Олена та військовослужбовець із Оріхова Олександр побралися у Запоріжжі. Попри те, що разом 5 років, саме повномасштабна війна підштовхнула офіційно зареєструвати шлюб.
"Я їхав з Оріхівського напрямку, з Оріхова. В Запоріжжя приїхав, купив обручку і все, приїхав додому і одразу на вулиці зробив пропозицію. Я дав їй обіцянку, що після цього всього вона ніколи не буде одна, самотня, це найголовніше”.
Познайомилося подружжя в одній із соціальних мереж наприкінці 2017 року. Олена у 2014 переїхала з Донецька до Маріуполя, а Олександр після знайомства перебрався до неї з Оріхова. Чоловік згадує: одразу зрозумів, що кохає Олену.
“Він одразу 24 лютого вступив в тероборону Маріуполя. Перші 3-4 дні ми підтримували зв'язок, а потім ми зовсім загубилися. Я не знала, де він, він не знав, де я з дочкою. Ми виживали… він виживав… ", - розповідає Олена.
Олена каже: знала, що Олександр буде захищати Україну до кінця. Тож почала думати, як із 10-річною донькою Анастасією виїхати до більш безпечного місця.
Олександр згадує: “Ми були недалеко від “Азовсталі” і дуже важко бачити морально, коли кожні півгодини, прилітає літак і скидуються авіабомби десь на Лівобережжя. І ти розумієш, що десь в тих районах твоя сім'я” .
Далі на Олену та її доньку Настю чекала довготривала евакуація до Запорізької області. Нині родина мешкає в селищі міського типу Новомиколаївка Запорізького району. Весілля відсвяткували в родинному колі. Зараз Олександр знову збирається на бойові позиції, де також відзначить дату шлюбу з побратимами.
“Привітання від побратимів були, вони мене підтримували. Коли ми були на одній з нульових позицій і в нас вітали з Днем народження, у нас був пакет, в якому була тушонка, згущенка, снікерс - це ось таке наше святкування".
З 7 березня 2022 року, згідно з Постановою Кабміну, діє спрощений порядок державної реєстрації шлюбу для військовослужбовців.
За словами Тетяни Мехтієвої, начальниці відділу ДРАЦС в Запорізькій області Управління Державної реєстрації Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), військовослужбовець має право звернутися до командира частини, де він перебуває на службі.
"Він засвідчує його підпис на заяві на державну реєстрацію шлюбу, ця заява передається безпосередньо до відділу державної реєстрації нареченою. Потім, якщо він може - він з'являється на державну реєстрацію шлюбу, а якщо ні, то є можливість зареєструвати онлайн".
Тетяна Мехтієва каже, що "є можливість зареєструвати шлюб командиром частини, або головним лікарем тієї медичної установи, де перебуває військовослужбовець".
З початку року у Запорізькій області офіційно зареєстрували шлюб 285 пар. У 2022 побралися 7 тисяч 240 пар, зазначила Тетяна Мехтієва.