Хто очолить Запорізьку обласну адміністрацію. Можливі претенденти

Хто очолить Запорізьку обласну адміністрацію. Можливі претенденти

Хто очолить Запорізьку обласну адміністрацію. Можливі претенденти
. Фото: ЗОДА

Про те, хто може обійняти вакантну посаду голови Запорізької обласної військової адміністрації після звільнення Олександра Старуха, Суспільне поспілкувалося з запорізьким політологом Романом П'ятигорцем.

Хто очолить Запорізьку обласну військову адміністрацію — думка політолога
Роман П'ятигорець. Фото: inform.zp.ua

Військовий або представник політикуму

На думку Романа П'ятигорця, існує два можливих варіанти розвитку подій. Згідно з першим, ОВА очолить людина з армії.

"Один сценарій – це буде взагалі залізна військова адміністрація, пришлють якусь військову людину, яка буде заморочена тільки на питаннях безпеки і оборони міста, й підготовки всіх наших частин для контрнаступу".

Згідно з іншим сценарієм, крісло може зайняти людина, яка відповідає інтересам політичних кіл близьких до Офісу президента.

"Друга історія, яку зараз обговорюють – це продовжується "ділюга" між кланами: хто кого, яка групу впливу в Офісі президента переважить — поставлять на Запоріжжя. Це як один із варіантів, тому що замість Кирила Тимошенка вони зараз думають хто там буде куратор, хто поставить сюди свою людину".

Політолог зазначив, що призначення людини, яка не знає специфіки регіону може стати проблемою як для області, так і для новопризначеного голови ОВА.

"Якщо кинуть якогось рейнджера з іншої області, я не знаю скільки часу потрібно, щоб він спіймав всі ці розклади", - каже Роман П'ятигорець.

Він вважає, що посаду мав би обійняти військовий, але серед можливих кандидатів-політиків, за його словами, обговорюють трьох осіб: народну депутатку Юлію Яцик, міського голову Мелітополя Івана Федорова та колишнього заступника міського голови Запоріжжя Сергія Мішка.

Юлія Яцик

Кандидати
Юлія Яцик. Фото з фейсбук-сторінки Юлії Яцик

Юлії Яцик 44 роки, вона має диплом спеціалістки з міжнародної економіки та господарського і корпоративного права, а також кваліфікацію спеціалістки з кримінального права. У 2019 році була обрана депутаткою Верховної Ради від партії "Слуга Народу" за виборчим округом №79 (Василівський район Запорізької області), у 2022 році вийшла з партії, втім залишилася у парламентській фракції.

З початку повномасштабного вторгнення Юлія Яцик наголошувала на проблемній ситуації з гуманітарною допомогою в Запоріжжі та Запорізькій області. Зокрема написала кілька депутатських запитів щодо розтрати гуманітарної допомоги, в яких фігурувало прізвище голови ЗОВА Олександра Старуха.

Іван Федоров

Хто очолить Запорізьку обласну адміністрацію. Можливі претенденти
Іван Федоров. Фото: УНІАН

Івану Федорову - 34. Він має диплом магістра з економіки підприємства та бакалавра з менеджменту. Також здобув освіту з державного управління та місцевого самоврядування. У 2015 році був обраний до Запорізької обласної ради від Блоку Петра Порошенка, також працював заступником Мелітопольського міського голови Сергія Мінька. У 2020 році став мером Мелітополя.

У березні 2022 року під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну, після захоплення Мелітополя, відмовився співпрацювати з окупантами. 11 березня його викрали, а згодом обміняли на російських військовополонених.

Сергій Мішок

Кандидати
Сергій Мішок. Фото з фейсбук-сторінки Сергія Мішка

Сергію Мішку 39 років. Він має економічну та юридичну освіту. Працював у Львівській міській адміністрації. У 2015 році балотувався у Запорізьку міськраду від "Опозиційного блоку", але вибори програв. З 2015 до 2020 року був першим заступником міського голови Запоріжжя Володимира Буряка.

Роман П'ятигорець кандидатури Федорова і Мішка називає більш ймовірними, але при цьому наголошує, що Запорізька область є складним регіоном, тому великої кількості бажаючих її очолити немає.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок