В тимчасово окупованому Енергодарі повністю відсутнє теплопостачання

В тимчасово окупованому Енергодарі повністю відсутнє теплопостачання

В тимчасово окупованому Енергодарі повністю відсутнє теплопостачання
. Енергодар. Фото: Енергодарська міська рада

В тимчасово окупованому Енергодарі відсутнє опалення, у квартирах зберігається температура на рівні 10 градусів тепла.

Про це Суспільному повідомив міський голова Енергодара Дмитро Орлов.

Теплопостачання в місті здійснюється завдяки роботі Запорізької АЕС, але російські окупанти не дають запустити хоча б один з енергоблоків, щоб забезпечити теплову енергію місту.

"Зараз в квартирах мешканців від 10 до 15 градусів десь. Ситуація з комунальним сектором залишається складною. Електропостачання є, і водопостачання є. Воно там з невеличкими перебоями, але комунальники відпрацьовують усі аварії, які відбуваються. І оперативно відновлюють", - каже Орлов.

Працівників атомної станції та комунальних підприємств, окупанти змушують підписувати договори з підприємствами, які зареєстровані за російським законодавством, каже Дмитро Орлов.

"Але наші працівники тримаються. І якщо брати атомну станцію, то компанія НАЕК "Енергоатом" зберігає всі соціальні гарантії для працівників які мають проукраїнську позицію і не отримали ані російських паспортів, ані інших документів і не підписували жодних контрактів, навіть якщо їх не допускають до роботи. Що стосується комунальних підприємств, також і лікарі і комунальники також отримують заробітну плату, хто з місцевого бюджету, а хто коштом національної служби здоров’я України", - каже він.

В тимчасово окупованому Енергодарі залишаються жити близько 15 тисяч людей, до російської окупації в місті мешкало 53 тисячі.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок