Художник пропонує створити на місці зруйнованого ракетою будинку в Запоріжжі артоб'єкт

Художник пропонує створити на місці зруйнованого ракетою будинку в Запоріжжі артоб'єкт

Художник пропонує створити на місці зруйнованого ракетою будинку в Запоріжжі артоб'єкт
. Зруйнована ракетою п'ятиповерхівка на проспекті Соборному. Фото: Суспільне Запоріжжя

Скляний артоб'єкт в будинку, який обстріляли російські військові, пропонує створити запорізький художник Андрій Сагач. Чоловік зробив ескіз п’ятиповерхівки, що на проспекті Соборному. На малюнку замість діри, куди влучила ворожа ракета — стіни та підлога зі скла, а у прозорих кімнатах розташовані меблі.

Своєю ідеєю Андрій Сагач поділився в соцмережі Інстаграм. Каже, що ідея з'явилася, під час відвідування Запоріжжя. Біля зруйнованого будинку автор прожив 25 років.

сагач
Андрій Сагач. Фото з архіву Андрія Сагача

"Всі ці стіни, які зруйновані, вони відтворюються зі скла, оргскла, прозорого матеріалу, щоб показати цю крихкість. Переважна більшість – це позитивні коментарі. Є і негативні, до них я нормально ставлюсь. У кожного своє ставлення, думки. Я тому в тексті під цією ідеєю написав, що це не обов’язково може бути Запоріжжя, може будь-яке місто. Я хочу показати, що там дійсно жили люди, був їхній побут. У когось спальня, кухня, у них було якесь своє життя, і цього всього не стало".

На думку Андрія Сагача, створити такий артоб'єкт можна було б за кошти меценатів. Орієнтовна вартість — понад 4 мільйони гривень, каже спеціаліст у сфері віконних систем Федір Гавриленко:

"Це дуже приблизний розрахунок, адже немає точного технічного завдання, технічних рішень. Щоб виконати цей об’єкт у даному стилі треба зробити правильне архітектурне рішення, розрахувати всі навантаження, адже це іде спеціальне скло, воно повинно бути загартоване і повинен правильно бути зроблений розрахунок по тому, як цей об’єкт буде експлуатуватися. Треба розуміти ще такий нюанс, якщо це скло, його треба чистити, полірувати, щоб воно не стало брудним. Це треба робити".

сагач
Скріншот з інстаграм-сторінки Андрія Сагача

"Якщо його просто відбудувати, мені в коментарях писали: "Давайте просто, щоб як воно було"... Як на мене, це з одного боку – якось не гарно до тих людей, котрі там жили й загинули, і якось я, наприклад, не уявляю, щоб я там жив після цього. Це як могила братська", додає Андрій Сагач.

Як раніше повідомляло Суспільне, 6 жовтня російські військові завдали ракетних ударів по Запоріжжю. Зокрема була зруйнована частина будинку за адресою проспект Соборний 151. З-під завалів п’ятиповерхового житлового будинку деблокували 15 загиблих осіб (з них 1 дитина).

Читайте також

Запорізький художник розповів про створення ілюстрацій для марки, присвяченої звільненню Херсона

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок