У Запорізькому районі скаржаться на зачинений "Пункт Незламності"

У Запорізькому районі скаржаться на зачинений "Пункт Незламності"

У Запорізькому районі скаржаться на зачинений "Пункт Незламності"
. Фото: Суспільне Запоріжжя

Замок на дверях та відсутній графік роботи — так у селі Біленьке працює "Пункт Незламності". Тамтешні жителі розповідають, що під час віялових та аварійних відключень немає де й телефон підзарядити.

У ситуації розбиралися кореспонденти Суспільного Запоріжжя.

Місцева мешканка Тетяна розповідає, що під час регулярних вимкнень електрики родина заряджає гаджети павербанками, на генератор грошей немає. За її словами, у Біленьківській функціонує три пункти Незламності, але їхніми послугами родина не користується. Найближчий до центру та її будинку — зачинений:

"Кажуть що в садочку, а щоб працював не бачила, чесно не знаю. Ну також, ну от як туди йти, поки дійдеш от нас туди по ночі — темно, в селі світла немає, дороги не видно і тебе ніхто не бачить. Їдуть на машині та все, страшно ходити вночі, бо світла немає це катастрофа", каже вона.

біленьке
Тетяна, місцева мешканка. Фото: Суспільне Запоріжжя

Тривалі відключення електропостачання у селі траплялися й до війни — каже тамтешній житель Олег Савчук. Разом із родиною раніше їздили на відпочинок з наметами, відтоді для побутових потреб придбали два генератори.

Для Олега "пункт Незламності" — власна оселя. Разом із сусідами підготували альтернативні джерела живлення будинку.

У Запорізькому районі скаржаться на зачинений "Пункт Незламності"
Олег, місцевий мешканець. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Виделка, одна йде в генератор, а одна йде у розетку. Щоб її увімкнути, тільки треба перед тим вимкнути автомат, який йде на вулицю і заживити тільки наш будинок. Пральну машинку не пробували, холодильник, плюс морозильна камера, насос у нас, вода — насос зі свердловини та світло всюди, інтернет і телевізор. Все працює окрім теплонагрівачів, тобто бойлер вже не можна. Тому що бойлер бере 2 кВт, а цей всього дає 2,5 кВт".

Як зазначено на офіційних сторінках Біленьківської громади, "пункти Незламності" працюють цілодобово та безплатно у форматі тимчасового перебування аж до моменту включення світла.

біленьке
Фото: Суспільне Запоріжжя

Проте на момент приїзду знімальної групи "пункт Незламності" у дитячому садочку не працював. За роз'ясненням журналісти Суспільного звернулися до голови громади Світлани Зачепило, але на телефонні дзвінки вона не відповідає.

Журналісти Суспільного надіслали інформаційний запит, чекаємо на відповідь у встановлений Законом час.

Читайте також

У прифронтових населених пунктах на Запоріжжі облаштовують "Пункти незламності"

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок