У Запоріжжі розробили розвідувальний безпілотник. Його вже випробовують військові

У Запоріжжі розробили розвідувальний безпілотник. Його вже випробовують військові

У Запоріжжі розробили розвідувальний безпілотник. Його вже випробовують військові
. Безпілотник "Домаха". Фото: Суспільне Запоріжжя

Запорізькі фахівці з авіамоделювання та радіотехніки разом з програмістами розробили бойовий безпілотник "Домаха", який здатний підійматися на висоту до 3 кілометрів та вести спостереження за ворогом протягом двох годин.

Працювати над створенням ротно-тактичного комплексу “Домаха” запорізькі фахівці почали ще у 2014 році. Наразі триває процедура сертифікації БПЛА, після чого він з'явиться на озброєнні українських військових.

безпілотник
Безпілотник "Домаха". Фото: Суспільне Запоріжжя

"Домаха" – це розвідувальний комплекс. Важить він до 5 кг, здатен підійматися на висоту до 3 км, в повітрі працює тихо та може заходити вглиб на територію ворога до 50 км. Безпілотник живиться від акумуляторів, їх заряду вистачає на 2-2,5 години, розповідає один з розробників Сергій Глазунов, виконавчий директор Благодійної організації "Благодійного фонду "Слідопит":

"Це "літаюче крило", а "літаюче крило" воно на більші відстані літає, краще тримається у повітрі, тому вирішили зупинитись на цій конструкції. Камера яка там стоїть дозволяє з високою якістю побачити все що треба".

безпілотник
Сергій Глазунов. Сергій Глазунов. Фото: Суспільне Запоріжя

Ім`я розвідувальному комплексу обрали не випадкове. Домаха – це старовинна козацька шабля виготовлена з дамаської сталі, розповідає військовослужбовець з позивним "Ватсон". Хоча є і трохи інша інтерпретація назви українського БЛПА.

безпілотник
Безпілотник "Домаха". Фото: Суспільне Запоріжжя

"Якщо по назві, є і інше поняття, це будемо казати форпост Азовського моря на тому місці де зараз знаходиться Маріуполь, тому ця ідея так назвати виникла у колективу була пов'язана з тим, що хотілось якось відзначити що цей апарат зроблений саме у місті Запоріжжі, зроблений на просторах будемо казати козацької слави, тому виникла така назва – "Домаха"".

безпілотник
Безпілотник "Домаха" в польоті. Фото: Суспільне Запоріжжя

Комплекс складається з двох безпілотників і якщо противник збиває один, то інший продовжує працювати. Здійснювати розвідку "Домаха" може фактично за будь-яких погодних умов. Сергій Глазунов зауважує, що комплекс простий в управлінні та запуску. Приземляється за допомогою парашуту.

безпілотник
Безпілотник "Домаха". Фото: Суспільне Запоріжжя

За допомогою “Домахи” військові можуть виявити скупчення ворожої техніки, особового складу, розташування складів з боєприпасами. Крім того, безпілотник розвідує потрібну інформацію для артилеристів, що дає змогу коригувати вогонь в умовах реального часу.

"Цей комплекс був розроблений для наведення артилерії, а вона у нас, як-то кажуть, королева на полі бою і без неї було б дуже тяжко, ну а ми лише допомагаємо хлопцям бити більш точно і виконувати свої завдання поставлені командуванням", — каже "Ватсон".

безпілотник
"Ватсон". "Ватсон". Фото: Суспільне Запоріжжя

У перспективі, говорить пан Сергій, "Домаха" може стати безпілотником ударного типу, адже удосконалення технічних характеристик БПЛА ведуться постійно.

"Досконалості немає меж, тому буде, кожна нова модель буде трохи інша, але система, льотні характеристики — все буде десь так", — каже Сергій Глазунов.

безпілотник
Система управління безпілотника "Домаха". Фото: Суспільне Запоріжжя

Розробники вже презентували "Домаху" військовим, тестують його представники військових частин.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок