На Запорізькій АЕС відбулася друга ротація експертів МАГАТЕ

На Запорізькій АЕС відбулася друга ротація експертів МАГАТЕ

На Запорізькій АЕС відбулася друга ротація експертів МАГАТЕ
.

На Запорізькій атомній електростанції відбулася перезміна експертів МАГАТЕ (Міжнародного агентства з атомної енергії). Четверо новоприбулих експертів замінили чотирьох експертів, які працювали на ЗАЕС протягом останніх чотирьох тижнів.

Про це повідомив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі. Це друга ротація експертів МАГАТЕ з ядерної безпеки та гарантій після поїздки Рафаеля Гроссі на атомну станцію у рамках роботи із запобігання ядерній аварії під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Нова команда МАГАТЕ стане третьою на ЗАЕС за останні два місяці.

"Їхня присутність означає, що світ знає, що відбувається на цій великій атомній електростанції, розташованій посеред зони бойових дій. Я глибоко вдячний усім нашим експертам, які сьогодні прибули на об’єкт і залишили його", — зазначив Гроссі. Також гендиректор повідомив, що інспектори МАГАТЕ завершили перевірку в трьох місцях в Україні на запит Уряду України. Агентство не виявило жодних ознак незаявленої ядерної діяльності та матеріалів у місцях розташування.

Раніше Суспільне повідомляло про те, що в результаті російських обстрілів 2 листопада пошкоджено дві останні високовольтні лінії зв'язку Запорізької АЕС з українською енергосистемою.

Читайте також

"Якщо щось не спрацює з генератором, може початися аварія", — експертка про можливі наслідки знеструмлення ЗАЕС

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок