Вплив росіян на керування ЗАЕС може мати негативні безпекові наслідки - МАГАТЕ

Вплив росіян на керування ЗАЕС може мати негативні безпекові наслідки - МАГАТЕ

Вплив росіян на керування ЗАЕС може мати негативні безпекові наслідки - МАГАТЕ
. Російський військовий на території Запорізької атомної енергостанції, Енергодар, Україна, 1 травна 2022 р. Фото: Getty Images

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі розглядає Запорізьку атомну електростанцію у тимчасово окупованому Енергодарі як українську, не зважаючи на заяви росіян про взяття станції під свій контроль, та вважає, що можлива плутанина у ланцюжку керування може негативно вплинути на ядерну безпеку.

Про це Гроссі зазначив у своїй заяві.

За його словами, український персонал продовжує експлуатувати станцію, але наразі там працює більше російських спеціалістів, а важливі рішення мають бути схвалені у Москві.

Зокрема нещодавно український персонал станції планував перезапустити 5-ий енергоблок, однак він лишається у стані "гарячої зупинки", оскільки російські офіційні особи не дали згоди на його повторний запуск. Також очікується погодження на перевід ще одного енергоблоку в стан "гарячої зупинки", задля забезпечення потреб станції у майбутньому.

Гроссі додав, що місія МАГАТЕ, яка знаходиться на ЗАЕС була поінформована про проведення росіянами робіт з модернізації системи фізичного захисту на сухому сховищі відходів станції. Спеціалісти агентства мають доступ до цього об'єкту задля забезпечення гарантій безпеки.

Також, за його словами, на цьому тижні МАГАТЕ проведе інспекцію на двох українських ядерних об'єктах, у відповідь на запрошення української влади, для того, аби спростувати звинувачення російської сторони у виробництві так званої "брудної бомби". Гроссі зазначив, що місяць тому інспектори агентства відвідали один з об'єктів і не виявили там жодних ознак незаявленої ядерної діяльності або матеріалів.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок