Окупанти планують сформувати батальйон так званих "добровольців" із мешканців Запорізької області

Окупанти планують сформувати батальйон так званих "добровольців" із мешканців Запорізької області

Окупанти планують сформувати батальйон так званих "добровольців" із мешканців Запорізької області
. Ілюстративне фото: Unsplash

У тимчасово окупованому Мелітополі самопроголошена "влада" розпочала роботу із примусової мобілізації. Гауляйтери видали "розпорядження" про те, що до 10 жовтня має бути зібраний так званий "добровольчий" батальйон.

Про це 29 вересня в ефірі Національного телемарафону повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Посадовець зазначив, що для прийому псевдодобровольців окупанти створили так званий "військкомат" на території інтернату. Вони планують залучити до своїх батальйонів понад 3 000 людей.

"Ми розуміємо, що мобілізація буде повною, а ніякою не частковою, людей просто будуть забирати на вулицях, як це було в Донецьку і Луганську. Тому закликаємо всіх наших мешканців масово виїжджати", — наголосив Іван Федоров.

Він також додав, що відсьогодні виїзд з Мелітополя ускладнений. Мешканців, які хочуть покинути тимчасово окуповану територію, змушують заповнювати анкети.

"В цій анкеті досить детальні дані: чому виїжджають, куди виїжджають, хто родичі, які посади займали з 2014 року, чи воювали в АТО, імейли, телефони й так далі", — розповів міський голова.

Він підкреслив, що останніми днями стало більше охочих виїхати на підконтрольну Україні територію:

"За нашими оцінками сьогодні залишилось близько 60 000 людей на тимчасово окупованій Мелітопольщині, а це трохи менше ніж половина".

Про загрозу для українських чоловіків також повідомили в Оперативному штабі Бердянського виконкому. Там поінформували, що в місті збільшилась кількість російських військових.

"Їх завезли до Бердянська на кількох багатомісних автобусах та розосередили по місту", — йдеться у повідомленні.

У виконкомі зазначили, що військових РФ можна ідентифікувати за чорним камуфляжем. Там закликали чоловіків не виходити на вулицю без крайньої потреби.

Читайте також: На окупованому Донбасі окупанти мобілізували всіх чоловіків, далі "мобілізуватимуть" на Запоріжжі та Херсонщині — ГУР

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок