Окупанти оголосили про проведення так званого "референдуму" на Запоріжжі

Окупанти оголосили про проведення так званого "референдуму" на Запоріжжі

Доповнено
Окупанти оголосили про проведення так званого "референдуму" на Запоріжжі
. Фото з виступу російського пропагандиста Рогова

На так званому "загальнонародному з'їзді громадян Запорізької області" член псевдооргану окупантів "військово-цивільної адміністрації" Рогов виступив з вимогою провести "референдум щодо возз'єднання з Росією".

Відповідне відео виступу оприлюднене у його телеграм-каналі.

На відео Рогов озвучив заяву учасників "з'їзду" до голови так званої "військово-цивільної адміністрації" Балицького, в якій вимагається негайно організувати референдум щодо питання "входження Запорізького регіону до складу РФ".

Зазначається, що на зборах нібито були присутні делегати з усіх районів та населених пунктів області, що наразі окуповані російськими військовими.

"Відреагувавши" на вимогу членів цих зборів, псевдогубернатор Балицький повідомив, що підписав положення про проведення "референдуму щодо питання територіальної приналежності Запорізької області". Він має відбутись з 23 до 27 вересня.

Тим часом очільник МЗС Кулеба прокоментував так звані «референдуми за приєднання до Росії». Він заявив, що Україна й надалі буде звільняти власні території.

Також наміри окупантів прокоментував міський голова тимчасово окупованого Енергодара Дмитро Орлов. Він наголосив, що весь цивілізований світ не визнає псевдореферендуму:

"Енергодар був, є і залишиться частиною України. Рашисти дуже квапляться скоїти черговий злочин. Та весь цей фарс і поспіх, з яким до нього готуються, не зупинить Збройні сили України. Як і не змусить енергодарців вважати себе росіянами", — написав Орлов у своєму телеграм-каналі.

"Причина поспіху в організації псевдореферендумів успішний контрнаступ ЗСУ", — голова громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська

Голова громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська каже, що росіяни поспішають організувати референдум набагато швидше, бо відбуваються досить успішні контрнаступальні дії з боку ЗСУ.

"Відповідно, вони готові ймовірно бути задоволеними тим, що є станом на сьогодні та легітимізувати власну юрисдикцію на цій території. Звичайно результати референдуму ніхто ніколи не визнає, але, з усім тим, формально, росіяни будуть його використовувати, аби мобілізувати до Збройних Сил РФ українців, які будуть проживати на анексованих територіях”, — каже експертка.

На думку Ольги Айвазовської, окупанти будуть використовувати цей факт для насильницької паспортизації населення. Також буде продовжуватися шантаж ядерною зброєю.

“Ми маємо зараз цей фактор і пришвидшення процесів використовувати для того, щоб якомога гучніше вимагати пришвидшення надання Україні летальної зброї”, — каже вона.

"Максимум що вони можуть зробити це сфабрикувати якусь картинку", Фелікс Хрустальов, соціолог

Соціолог та кандидат соціологічних наук Фелікс Хрустальов каже, що навіть, якщо так звані референдуми проведуть на тимчасово окупованих територіях, то принципово нічого не зміниться.

"Чи зменшиться наш наступ? — Ні. Чи стане у них більше техніки? — Ні. Включення цих територій, наших областей, до складу РФ якимось чином може впливати на легітимізацію цих процесів. Але не бачу, яким чином це може бути зроблено, якщо жодна країна не визнає результати цих "референдумів". У Запорізькій області фактично проживає зараз не більше 50% від того населення, що було до 24 лютого. Хто там буде брати участь у цьому референдумі? Максимум, що вони можуть зробити, це сфабрикувати якусь картинку. Це більш психологічний момент", — каже соціолог.

Що відомо

  • 23 липня мелітопольський міський голова повідомив, що гауляйтери видали наказ про створення "виборчих комісій", щоб підготуватися для проведення псевдореферендуму.
  • Через відсутність значної підтримки серед мешканців Мелітополя, представники РФ влаштували акції для створення пропагандистської "картинки" із залученням завезеної масовки.
  • Псевдореферендум, щодо приєднання тимчасово окупованих територій Запорізької та Херсонської областей до РФ, який росіяни анонсували на 11 вересня, не відбувся. Окупанти перенесли дату проведення псевдореферендуму на 4 листопада.
  • Так звана "громадська рада" Херсонської області звернулась до гауляйтера, "керівника" Сальдо та до "голови" фейкового уряду Єлісєєва з проханням терміново провести референдум про визнання Херсонщини суб’єктом Росії. Такі ж заяви зробили у так званих «Л/ДНР».

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок