Окупанти не пропускають на тимчасово окуповану територію Запорізької області гуманітарні вантажі

Окупанти не пропускають на тимчасово окуповану територію Запорізької області гуманітарні вантажі

Окупанти не пропускають на тимчасово окуповану територію Запорізької області гуманітарні вантажі
. Фото: Telegram-канал Дмитра Орлова

Окупаційні війська РФ перестали пропускати гуманітарні вантажі, серед яких і життєво необхідні ліки, до тимчасово окупованої території Запорізької області.

Про це сьогодні, 4 вересня, у Національному телемарафоні повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Посадовець зазначив, що автомобілі, заповнені гуманітарною допомогою, серед якої речі першої потреби та життєво необхідні ліки, окупанти розвернули у зворотному напрямку на блокпості у Василівці:

"Ворог не поставив до наших лікарень жодної коробки медикаментів, жодних засобів першої необхідності. Все це покривали наші волонтери, щодня направляючи до лікарень 1-2 машини з тим, що в першу чергу необхідно для приймального покою, реанімації, діалізу. Вчора всі автівки з гуманітарною допомогою були розвернуті та не пропущені до тимчасово окупованої території".

Такі дії Іван Федоров назвав геноцидом. Міський голова Мелітополя зазначив, що найбільше наразі допомога потрібна людям, у яких є серйозні хронічні захворювання та які не можуть обходитися без регулярної терапії:

"Наприклад, мова йде про 35 людей, які на постійній основі отримують послуги з діалізу. Сьогодні рішення цієї проблеми немає. Вчергове будемо звертатися до міжнародних організацій для того, щоб нам відкрили "зелений коридор" для доставки гуманітарних конвоїв. Але останнім часом немає допомоги й з цього боку".

Інформацію про заборону ввезення гуманітарної допомоги підтвердив також і міський голова Енергодара Дмитро Орлов:

"Окупанти не пропустили в Енергодар організований нами гуманітарний вантаж. Він мав приїхати в місто ще вчора, але цього не сталося. Сьогоднішня повторна спроба таки довезти людям необхідні їм речі теж не мала результату".

Посадовець зазначив, що відмову пропускати гуманітарні вантажі окупанти аргументують тим, що "Енергодар ні в чому не потребується, а у місцевих жителів є все і навіть більше".

Читайте також: Директор мелітопольського КП розповів, як протидіяв окупантам із початку вторгнення

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок