"Зараз робота триває цілодобово", — волонтерка про роботу патронатної служби "Азов" у Запоріжжі

"Зараз робота триває цілодобово", — волонтерка про роботу патронатної служби "Азов" у Запоріжжі

"Зараз робота триває цілодобово", — волонтерка про роботу патронатної служби "Азов" у Запоріжжі
. Фото: Суспільне Запоріжжя

Патронатна служба "Азов" — "Янголи Азову" почала працювати з 2014 року одразу у декількох містах України. Кожна з них нині має своє спрямування. У Запоріжжі патронатну службу "Азов" представляє Наталія Соловйова. Дівчина до неї приєдналася як волонтерка у 2015 році. Каже, для неї – це більше ніж робота.

Про те, чим займається патронатна служба нині, в умовах повномасштабного вторгнення Росії на територію України, волонтерка розповіла Суспільному.

Оскільки Наталія волонтерка, то багато чого може не робити, але, наголошує дівчина, щодня прокидається і розуміє, що необхідна бійцям і покинути їх не може:

"Нам надходить інформація, в яку лікарню і з яким пораненням направляють бійця. Ми їдемо і дізнаємося, що йому необхідно. Якщо треба перевести в іншу лікарню, до іншого міста, або за кордон, то також допомагаємо. Ми супроводжуємо бійця все лікування, після виписки не кидаємо".

Волонтерка каже, допомагають з реабілітацією, протезуванням, а також з документами, які необхідні бійцю та його рідним.

Згадує, коли приєдналася до патронатної служби "Азов" у Запоріжжі у 2015 році, то комунікація була набагато гірше налагоджена і з лікарями, і в інших галузях, а зараз є чіткий алгоритм взаємодії на всіх рівнях, хоча роботи стало в рази більше.

"Зараз зовсім інша війна, ніж у 2015 році. Багато і поранених, і загиблих. Робота з родинами загиблих і полонених. Багато роботи з ДНК-експертизами. Раніше не було такого, що тіло декілька місяців лежить без нормального зберігання, а зараз ми таке маємо. Робота триває цілодобово".

У Запоріжжі, каже Наталія, переважно займаються пораненими: "Загиблих тіла також тут зустрічаємо, допомагаємо з церемонією прощання, з похованням. Ми допомагаємо родинам, якщо вони того потребують і потім, незалежно від того, коли загинув боєць".

Наталія також є членкинею "Асоціації родин захисників "Азовсталі". Потрапила туди випадково, багато її друзів були в Маріуполі, на "Азовсталі":

"Асоціація запустила проєкт, ми збираємо кошти на розробку боксів для бійців, де будуть зібрані всі необхідні речі на перший час. Ми розробляємо чіткий алгоритм дій для бійців, які повертаються з полону".

Також, зазначає волонтерка, нині в Асоціації також працюють над розробкою механізмів для реабілітації та психологічної підтримки бійців і їхніх родин.

Читайте також: Ветеранам російсько-української війни надаватимуть фінансову допомогу на розвиток бізнесу. Як подати заявку

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок