Перейти до основного змісту
Новий навчальний рік на Запоріжжі: заняття онлайн та зміни у шкільній програмі

Новий навчальний рік на Запоріжжі: заняття онлайн та зміни у шкільній програмі

Новий навчальний рік на Запоріжжі: заняття онлайн та зміни у шкільній програмі
. Фото: Суспільне Запоріжжя

Вдома перед гаджетами та за новою програмою почали навчальний рік учні запорізьких шкіл. Через бойові дії та значну окупацію області освітній процес відбуватиметься виключно дистанційно.

Кореспонденти Суспільного поспілкувалися з вчителями та посадовцями.

Світлана Приходько вчителька української мови, літератури та зарубіжної літератури. Розповідає, через військову агресію Росії змінився підхід до навчання.

"Із програми прибрані твори російських і білоруських письменників. Натомість додано твори О.Генрі, Гете, Анни Гавальда. Замість російських поетів вивчатимуться твори Гейне, Адама Міцкевича. Вони були у програмі, але збільшена кількість годин. Булгаков, Гоголь говорили, що їх будуть прибирати. Але творчість цих письменників тісно пов'язана з Україною тому їх залишили в програмі", — каже вона.

Новий навчальний рік
Світлана Приходько. Фото: Суспільне Запоріжжя

Зміни відбулися і в предметах всесвітньої історії та історії України. З'явилися такі поняття, як “руський мир” та “рашизм”.

"Змінився підхід до поняття Радянського Союзу. Використовуємо підхід, як до держави імперського типу. Змінився підхід до терміну “русифікація” - використовуємо “політика зросійщення”. Також в поняття "колабораціонізм" вкладаємо трохи інший сенс", — каже Анна Тамченко, вчителька історії та правознавства в запорізькому ліцеї №105.

Новий навчальний рік
Анна Тамченко. Фото: Суспільне Запоріжжя

Цього року у запорізьких школах побільшала кількість учнів. Зокрема це діти, що були вимушені евакуюватися з інших областей. В класах ліцею №105 навчаються від 28 до 34 учнів.

"У нас є діти з Лисичанська, з Херсона, з Бердянська, є діти, які навчаються за кордоном, це окрема категорія дітей, але вони хочуть здобувати українську освіту. Для них організована і сімейна форма освіти, і екстернатна форма освіти", — розповідає Ілона Закутна, директорка запорізького ліцею №105

Новий навчальний рік
Ілона Закутна. Фото: Суспільне Запоріжжя

За 2,5 роки ковідного карантину вчителі звикли працювати дистанційно та вже вибудували зручну форму, каже вона та додає, що завдяки електронному журналу та класруму батьки можуть бути безпосередніми учасниками освітнього процесу.

У разі повітряної тривоги вчителів, які перебуватимуть у навчальному закладі інформуватимуть про небезпеку п'ятьма короткими дзвінками.

"Діти виходять з чатів, вчителі виходять з онлайн-процесу і пересуваються до укриття. В нашому закладі укриття немає, ми ходимо до сусіднього, де є облаштоване укриття. Потім всі повертаються і продовжують навчального процесу. Ми незламні, все роблять свою справу, ми наближаємо перемогу".

Як повідомив Суспільному заступник директора департаменту освіти та науки Запорізької ОВА Віктор Захарчук, 35% учнів Запорізької області та 23% освітян нині перебувають за межами області. Також російськими військами було зруйновано 99 освітніх закладів області.

"Надзвичайно складна ситуація в Пологівському районі, де йдуть активні бойові дії. Це Малинівська територіальна громада, це Гуляйпільська, Оріхівська, Малотокмачанська, де фактично виїхали майже всі учні та вчителі. Не залишилось вцілілих дитсадків у Малинівській, Малотокмачанській, Преображенській радах Пологівського району. З них 49 шкіл: у Василівському районі — 9, в Запорізькому — 6, у Пологівському — 30. На жаль зазнали руйнувань і школи-інтернати. Це Кам'янська школа-інтернат, Гуляйпільська, Василівська школа-інтернат і на жаль, ліцей Захисник", — каже посадовець.

Читайте також: Окупанти завезли до Мелітополя 500 вчителів з РФ, школи прирівняли до режимних об'єктів

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Топ дня

Вибір редакції

На початок