"Ми народжуємо українців". Як працює 9-й пологовий будинок Запоріжжя під час війни

"Ми народжуємо українців". Як працює 9-й пологовий будинок Запоріжжя під час війни

"Ми народжуємо українців". Як працює 9-й пологовий будинок Запоріжжя під час війни
. Фото: Суспільне Запоріжжя

Двоє хлопчиків народилося у День Незалежності України, в 9-му міському пологовому будинку Запоріжжя. Всього ж, з початком повномасштабної війни, тут народилося 283 дитини.

Про це розповіла виконувачка обов’язків директора медзакладу Олена Пейчева. Як працює пологовий будинок в умовах війни дізнавалися кореспонденти Суспільного.

“Вітаємо, у вас хлопчик!” — такі омріяні слова запоріжанка Наталя Польська разом із чоловіком почули о першій годині ночі 23 серпня. Жінка жартує: відтепер, окрім Дня Державного Прапора, в родини подвійне свято.

пологовий
Наталя Польська. Фото: Суспільне Запоріжжя

“На початку війни думала поїхати, мене всі так налаштовували, аби я поїхала, але мій чоловік служить, він працює в поліції Запоріжжя, мені б без нього було б важко. Емоційно було багато думок. Я хвилювалася і за старшу дитину, за вагітність турбувалася. Мені дуже допомогли психологи. Емоційно мене підготували так, що ми готові, навіть, за третім. Ми українці, нам потрібно бути в Україні, ми народжуємо українців”, — каже вона.

Сина назвали Мироном. Народився хлопчик раніше терміну — на 36-му тижні. Наразі малюк перебуває у спеціальному боксі та потребує догляду.

“Дитинка ось в такому кювезі — це такий бокс, в якому доглядають за малюком. Там необхідна температура, вологість, все те, чого не вистачило дитині, коли він народився раніше терміну", — каже лікарка-неонатолог Запорізького міського пологового будинку №9 Світлана Немо.

пологовий
Світлана Немо. Фото: Суспільне Запоріжжя

37-річна запоріжанка Ірина Кулібаба в очікуванні першої дитини. Разом із чоловіком чекають на донечку. Термін пологів Ірині поставили на 24 серпня — на День Незалежності.

“Коли мені сказали, що будуть в цей день в мене пологи, я дуже здивувалася, приємно здивувалася, бо тоді в Україні ще не було таких сумних подій. Зараз так само, я дуже спокійна, я думаю, що цей день пройде дуже добре для всіх і для мене в тому числі що будуть добрі пологи. Впевнена, що все буде добре, що наші хлопці впораються, що Україна переможе і ми будемо жити в незалежній Україні”, — каже вона.

пологовий
Ірина Кулібаба. Фото: Суспільне Запоріжжя

Після повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну в роботу пологового будинку внесли зміни. Зокрема, в підвалі будівлі облаштували тимчасове укриття, розраховане на 60 людей. Тут, як і у самому пологовому, розташовані відділення гінекології та патології, післяродове відділення та пологова зала.

“В нашому бомбосховищі, яке розташоване у підвальному приміщенні, розміщені ліжка для того, щоб там могли знаходитися мами з немовлятами, та дві активно працюючих пологових зали, де ми можемо під час тривоги працювати та надавати допомогу нашим жінкам в пологах. Наші жінки дуже міцні, загартовані, але що просліджується за цей час, збільшилися передчасні пологи — це дійсно стресова ситуація для вагітних, які переживають цю тяжку хвилину ”, — каже Євген Аверченко, завідувач пологового відділення.

пологовий
Євген Аверченко. Фото: Суспільне Запоріжжя

“Ми змушені під повітряні тривоги, спускати до сховища наших дівчаток і новонароджених малюків і жінок, які перебувають у нас на лікуванні з гінекологічною патологією, в нас і такі жінки перебувають на лікуванні. До цього додається і стресова ситуація, стресовий стан, як самих співробітників, так і наших пацієнтів, проте ми тримаємося, витримуємо усі навантаження. Ми віримо в близьку перемогу, ми будемо тримати наш фронт тут, як тільки зможемо”, — каже Олена Пейчева, виконувачка обов'язків головлікаря пологового будинку.

пологовий
Олена Пейчева. Фото: Суспільне Запоріжжя

Всього ж, з початку повномасштабної війни, в 9-ому пологовому будинку народилося 283 дитини — 133 хлопчики та 150 дівчаток, а також одна двійня.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок