Українські вчені змоделювали, як поширювалась б радіація у разі аварії на Запорізькій АЕС

Українські вчені змоделювали, як поширювалась б радіація у разі аварії на Запорізькій АЕС

Українські вчені змоделювали, як поширювалась б радіація у разі аварії на Запорізькій АЕС
. Запорізька атомна електростанція. Фото: УНІАН

За погодних умов, що спостерігаються протягом останніх трьох діб, у випадку гіпотетичної аварії на Запорізькій атомній електростанції, радіоактивне забруднення, перш за все, поширилось би на території України, при цьому також зачепило б і сусідні держави.

Відповідну модель поширення радіації оприлюднено на сторінці у Facebook урядової організації Український гідрометеорологічний інститут.

Вчені змоделювали перенесення радіоактивних домішок за гіпотетичної аварії на Запорізькій АЕС за метеорологічних умов станом на 15-18 серпня 2022 року.

Результати моделювання атмосферного перенесення та дисперсії радіоактивних аерозолів Cs-137 були отримані з використанням прогностичної метеорологічної моделі WRF ARW v4.3 та моделюючого комплексу атмосферної дисперсії CALMET-CALPUFF v6.

WRF прогноз метеорологічних умов розраховували на основі глобальних прогностичних даних GFS з просторовою роздільною здатністю 0,5о та часовою дискретністю 3 години.

"Радіоактивні викиди задано у вигляді двох точкових джерел на висотах 200 та 500 м над земною поверхнею із сумарною стаціонарною потужністю 1 Бк/с (по 0,5 Бк/с для кожного із джерел). Для радіоактивних аерозолів було використано характеристики їхнього розподілу за розмірами: середній діаметр 1 мкм, стандартне відхилення 2 мкм", — йдеться в описі до моделювання.

В інституті наголошують, що через неможливість визначення точних характеристик джерела викидів при гіпотетичній аварії на ЗАЕС, результати чисельного моделювання варто інтерпретувати лише якісно і відносно.

Згідно з результатами розрахунків, протягом 15-18 серпня 2022 р. найбільші значення концентрацій радіоактивних аерозолів спостерігалися б в межах території України, особливо у ближній зоні від джерела викиду, радіусом 50-100 км, практично у всіх напрямах відносно ЗАЕС.

Також зазначається, що значні концентрації радіонуклідів могли б досягнути Києва та частково поширились би на території сусідніх держав (східна частину Білорусі, Польща, країни Балтії).

"У кінці змодельованого періоду основним напрямом перенесення радіонуклідів є східний, у результаті чого значні концентрації радіоактивних аерозолів можуть спостерігатися над окупованими частинами Донецької та Луганської областей", — зазначили в Українському гідрометеорологічному інституті.

Раніше Суспільне повідомляло, що на Запорізькій атомній електростанції у зв’язку із загрозою надзвичайної ситуації створено кризовий штаб на базі державного підприємства «Енергоатом».

Читайте також: Росія анонсувала провокації на Запорізькій АЕС

До Запоріжжя передали автомобіль радіохімічної розвідки

У ДАЗВ назвали потенційну площу радіаційного ураження у разі аварії на захопленій росіянами ЗАЕС

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок