По квартирах та з автоматниками. Як окупанти планують проводити референдум в Мелітополі

По квартирах та з автоматниками. Як окупанти планують проводити референдум в Мелітополі

По квартирах та з автоматниками. Як окупанти планують проводити референдум в Мелітополі
. ФОТО: Слово і Діло

Організатори псевдореферендуму про приєднання до РФ у тимчасово окупованому Мелітополі планують відправляти людей з урнами для голосування у супроводі озброєних вояків додому до містян. Загалом псевдореферендум триватиме 5 днів.

Про це розповів міський голова Мелітополя Іван Федоров.

За його словами, окупанти не мають у місті значної підтримки, тому влаштовують акції, для створення пропагандистської картинки із залученням завезеної масовки.

"Вчора в Мелітополь заїхав автобус забитий 30-ма якимись бабусями, які гастролювали по чотирьох районах міста Мелітополь, виходили з автобуса, вставали в чергу, знімали пропагандистську картинку про те, як їм подобається Мелітополь російський, сідали в автобуси, на яких приїхали, і їхали далі в наступний район. Те саме буде і з референдумом: не буде ніякого референдуму, це неможливо. Це слово до цієї події неможливо застосовувати", — каже він.

За словами Федорова, росіяни шоковані низькою підтримкою, відмовилися від проведення референдуму в день так званого "єдиного голосування" в Росії.

"Вони чітко розуміють, що не зможуть провезти масовку в цей день по всьому місту Мелітополь. Тому сьогодні вони говорять, що цей псевдореферендум буде проходити лише в обході по домівках, лише з урною та автоматником, і це буде проходити в рамках п'яти днів", — каже він.

Також за вигаданою окупантами схемою, один старший по будинку, або старший по мікрорайону не може обходити понад десять квартир в день.

"Ми чітко розуміємо навіщо. Тому, що десять бюлетенів виправити, викинути, покласти нових — це досить легко. А масово зробити фальсифікацію також буде складно, тому, що ми звичайно все це будемо оприлюднювати. Тому вони зараз просто роблять картинку, ходитимуть по домівках, і будуть доводити до світу якісь результати, які точно не є репрезентативними для нашого міста", — каже Федоров.

У Головному управлінні розвідки України додають, що окупаційна влада проводить пропагандистську кампанію на окупованих територіях, спрямовану на зневіру мешканців в українській владі та можливості звільнення.

"Керівництво великих підприємств Мелітополя отримало вказівку проводити збори та бесіди з персоналом, на яких доводити наступну інформацію: "Україну вже поділили. На території західних областей ввели в обіг польські злоті, в більшості магазинів подвійні цінники. Від Росії немає куди тікати. Україна не та, якою була". Заходи налаштовані на підрив морально-психологічної стійкості патріотично налаштованого населення, що залишилося в місті", — кажуть в управлінні розвідки.

Як раніше повідомляло Суспільне, 8 серпня самопроголошена адміністрація тимчасово окупованої частини Запорізької області оголосила про початок підготовки до референдуму з "возз'єднання з Російською Федерацією". Про це, під час форуму "Ми разом з Росією", заявив самопроголошений очільник окупаційної влади Євген Балицький.

Що відомо

  • Напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що усі хто допомагатиме росіянам реалізувати їхні наміри, зокрема щодо проведення псевдореферендумів у тимчасово окупованих районах півдня України, понесуть відповідальність.

Читайте також: РФ змінює план проведення "референдуму" на окупованих територіях — ISW

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок