Попри воєнний стан, запорізький металургійний завод “Дніпроспецсталь” відновив виробництво на 55 відсотків. З якими проблемами стикаються на підприємстві та як убезпечують працівників під час війни — дізнавались журналісти Суспільного.
Запоріжанка Олена Зубкова працює контролеркою на заводі “Дніпроспецсталь” 35 років. Каже: чекала, коли підприємство відновить роботу:
"Це дуже важливо. Для покращення нашого повсякденного життя. Для покращення матеріального стану для себе, для своєї родини".
З 2008 року працює на “Дніпроспецсталі” Віктор Бондаренко. Прийшов сюди після навчання у тоді ще Запорізькій державній інженерній академії:
"У реаліях скрутної сьогоденності ми працюємо сім днів на тиждень. 24 години на добу. Виконуємо виробничу програму. Опрацьовуємо замовлення. Підтримуємо економіку Батьківщини", — каже головний диспетчер електрометалургійного заводу “Дніпроспецсталь”.
Електрометалургійне підприємство не працювало від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну три місяці. Наприкінці травня тут почали відновлювати потужності.
"На жаль, ми зараз ще не можемо усіх робітників залучити до виробничого процесу, але більша частина працює. І люди отримують соціальні гарантії, заробітну платню, повну, або хтось ще частково", — розповідає голова правління приватного акціонерного товариства “Дніпроспецсталь” Сергій Кійко.
Під час повітряної тривоги працівники йдуть до бомбосховищ. Голова Запорізької ОВА Олександр Старух розповідає, що на початку війни посадовці збиралися з керівниками всіх підприємств, а також окремо збиралися із заступниками, які відповідають за техніку безпеки.
"На кожному великому підприємстві, а ви знаєте, що коли вони будувались — “Дніпроспецсталі” 90 (років — ред.) від першої плавки — бомбосховища є на них всі. Причому, на більшості з них бомбосховища проти ядерного удару", — каже Старух.
Збільшити обсяги виробництва наразі заважають логістичні проблеми, каже Сергій Кійко:
"Підприємство експортоорієнтоване. Ми дуже багато експортуємо продукції. І також підприємство є імпорт орієнтовано на сировину. Десь дві третини сировини — імпортне. Тому логістичні проблеми передусім обмеження логістичних шляхів, заборона роботи портів. Це дуже великий спектр проблем, які відчуваються на підприємстві".
Якщо ці проблеми вдасться владнати, на “Дніпроспецсталі” планують збільшити обсяги виробництва високотехнологічної сталі до 75 відсотків, у порівнянні з довоєнним часом, каже Сергій Кійко.