"Коли війна почалася, ліків залишалося на місяць". До Запоріжжя з Мелітополя дістався чоловік з ВІЛ-позитивним статусом

"Коли війна почалася, ліків залишалося на місяць". До Запоріжжя з Мелітополя дістався чоловік з ВІЛ-позитивним статусом

"Коли війна почалася, ліків залишалося на місяць". До Запоріжжя з Мелітополя дістався чоловік з ВІЛ-позитивним статусом
. Фото: Суспільне Запоріжжя

Чотири дні пішки із Мелітополя до Запоріжжя йшов Олексій П’ятков разом із товаришем. Подолали понад 130 кілометрів, мінливу погоду та блокпости російських окупантів.

З чоловіком поспілкувалися кореспонденти Суспільного Запоріжжя.

Олексій П’ятков розповідає, що на окупаційних блокпостах росіяни пропустили його лише з огляду на те, що у нього ВІЛ-позитивний статус:

"На кожному блокпосту перевіряли, роздягали. Дивилися татуювання. А я раніше був засуджений. У мене є татуювання — герб України. Важко було. Йшли навмання. Не знали, чи дійдемо. Єдине, що врятувало, це те, що взяли документ. Я ВІЛ-позитивний і мені потрібні ліки".

Чотири дні пішки та три тижні у лісосмузі. До Запоріжжя з Мелітополя дістався чоловік з ВІЛ-позитивним статусом
Олексій П'ятков. Фото: Суспільне Запоріжжя

Наразі, каже Олексій, у Мелітополі складна ситуація. У підприємців окупанти відбирають бізнес, люди втрачають можливість заробити кошти:

"Ситуація погана. У Мелітополі роботи немає. Я працював на приватного підприємця. Зараз у них відбирають усі їхні підприємства або ж російські військові пропонують віддавати 70% прибутку. Багато людей закрили бізнес. Залишились державні підприємства".

Чоловік розповідає, про те, що ліків для ВІЛ-позитивних людей не буде постачатись, попередили ще на початку війни. Проте, каже чоловік, обходитись без ліків хворим не можна:

"Коли війна почалася, ліків залишалось ще на місяць. Але ж не пити їх не можна. Адже організм звикає, з’являється імунітет, а коли я припиняю пити ліки, то починаю хворіти на застуди та інші хвороби. На другий день окупації в мелітопольських аптеках порожні полиці були".

У тимчасово окупованому Мелітополі в Олексія залишися дружина та донька: "У дружини є інвалідність, їй важко самостійно пересуватися. Вона також ВІЛ-позитивна. Доньці 6 років, вона здорова".

У Запоріжжі, розповідає чоловік, їх зустріли неприязно:

"Я нічого не хочу говорити про всіх, але той поліцейський, який зустрівся нам, одразу дав зрозуміти, що нас тут не чекали. Дозволили залишитися у дитячому садочку на одну добу. Потім звернулися по допомогу до "Козак Палацу". Там сказали, що пріоритет у родин, дітей та пенсіонерів, місця для нас немає. Три тижні жили та ночували у лісосмузі".

Олексій П’ятков зауважує, захворювання не заважає йому бути повноцінним членом суспільства, бути корисним та допомагати рідній країні:

"Ми не хочемо працювати на Росію. Якщо у мене ВІЛ, це ж не означає, що я нічого не можу. Я зварювальник, товариш в мене токар. Але чомусь на українському блокпосту нам дали зрозуміти, що такі нам тут не потрібні".

Чотири дні пішки та три тижні у лісосмузі. До Запоріжжя з Мелітополя дістався чоловік з ВІЛ-позитивним статусом
Фото: Суспільне Запоріжжя

Виконавчий директор благодійної організації "100% життя Запоріжжя" Сергій Старостенко розповів, що Олексій звернувся по допомогу до їхньої мережі:

"Йому була надана допомога у вигляді продуктових наборів, також гігієнічних наборів. Також його включили у програми соцсупроводу, щоб людина продовжувала без проблем своє лікування".

Також, додав Сергій Старостенко, чоловікові надали консультації та контакти, за якими можна звернутися та влаштуватися на проживання, у тому числі й безкоштовно.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок