Попри воєнний стан, близько 3000 запоріжців, зокрема, з інвалідністю та літніх людей, отримують соціальну та реабілітаційну допомогу завдяки соціальним працівникам.
Про це повідомила директорка міського територіального Центру соціального обслуговування Марина Боренос. Як працюють у відділенні в Олександрівському районі Запоріжжя – бачили кореспонденти Суспільного. Ранок для працівників Олександрівського районного відділення соціальної допомоги вдома розпочинається з обробки заяв на обслуговування та розподілу чергової партії гуманітарної допомоги, розповідає завідувачка відділення Ніна Сімонова.
"Продуктові набори, які нам надають волонтери, волонтерські організації, ми доносимо до наших підопічних. На сьогодні у нас 175 осіб. Це — люди похилого віку, інваліди, які потребують допомоги", — каже вона.
В іншому приміщенні відвідувачі отримують сертифікати про завершення “Університету третього віку”. Це різновид соціально-педагогічної послуги, коли літні люди можуть отримати нові знання, каже запоріжець Анатолій Бородій, який відвідує відділення протягом трьох років.
"Я став себе почувати краще. Я в колективі. Спілкуюся. Щось пізнаю. І треба було дожити до 80 років, у цьому місяці буде 80 років, щоб ще й отримати цей сертифікат. Це дуже приємно", — розповідає чоловік. Марина Боренос каже: з початку війни кількість соціальних працівників центру зменшилась на кілька десятків:
"Не зважаючи на те, що соціальних працівників, на жаль, стало менше, навантаження на них побільшало, але територіальний центр повністю виконує всі покладені на нього зобов'язання", — каже вона.
За словами Марини Боренос, із початку 2022 року соціальні працівниці міського Центру забезпечили підопічних продуктовими та гігієнічними наборами – загалом понад 3500. А у період воєнного стану самотні люди та люди з інвалідністю, які живуть в Олександрівському районі, отримали понад 900 таких наборів.
Читайте також: До 220 звернень на день. Як працює гуманітарний штаб у Матвіївській громаді на Запоріжжі