Перейти до основного змісту
Запорізька громадська організація допомагає військовим отримати правовий захист

Запорізька громадська організація допомагає військовим отримати правовий захист

Запорізька громадська організація допомагає військовим отримати правовий захист
. Фото: HEROU

У Запоріжжі протягом місяця працює громадська організація HEROU, яка допомагає військовослужбовцям та їх рідним комунікувати із державними органами.

Як звернутися до ГО та яку саме підтримку там можна отримати, Суспільному розповіли голова організації Валерія Морозова та її учасник Андрій Кисельов.

Члени HEROU приймають звернення від військових та членів їх родин і на основі цих звернень складають заявки до профільних державних органів. Отримавши відповіді, їх аналізують та продовжують вирішувати ситуацію.

"Звернення зазвичай складаються побригадно, тобто до нас звертаються родичі бійців з цієї бригади, ми укладаємо одну заяву колективну. На сьогодні таких заявок є десь шість", — розповідає Валерія.

Вона також зазначає, що заявки приймають зі всієї України.

"У нас, наприклад є кейс, де хлопці із Запоріжжя поїхали на Закарпатську область. Там вступили у військову частину та звідти були відправлені на Донеччину", — розказує вона.

Запорізька громадська організація допомагає військовим отримати правовий захист
Фото: HEROU

"Там з ними були протиправні дії з боку командування на нашу думку та ми цим займаємося, аби впевнитися, що все було гаразд або все ж таки протиправні дії були та потрібно компетентним органам з цим питанням", — додає Андрій.

За словами Валерії, військові звертаються із типовими питаннями. Наприклад, коли бригаду без відповідного навчання та належного технічного забезпечення відправляють для виконання задачі або утримання території. Також у HEROU допомагають родинам зниклих безвісти. Голова ГО каже, що сім'ям важко отримати документи про зниклих:

"Документи губляться між військовою частиною та військкоматом. Навіть якщо ми вже склали заяву, і нам відповідають, що справа якось розглядається, то потім можуть виникати додаткові складнощі. Ми також всім цим займаємося: відповідаємо на їх листи, робимо додаткові запити".

До ГО можна звернутися особисто, або ж через соцмережі. Валерія зазначає, що іноді люди відмічають організацію у постах та коментарях, де розповідають про свої історії.

"Я відповідаю там особисто, надаю початкову консультацію, збираю інформацію, скидаю в форму заяви до нас. Там людина викладає суть проблеми, яка її бентежить та просить нас якось вплинути на цю ситуацію", — пояснює вона.

За словами Андрія, до організації входять волонтери та громадські діячі, які мають досвід розв'язання питань з органами влади у мирний час. У ГО планують також співпрацювати з адвокаткою, адже вважають, що на адвокатські запити відповіді надходитимуть швидше. Валерія додає, що деякі справи потребуватимуть вирішення в суді.

"Зазвичай військові стикаються з тим, що їм погрожують, наприклад в’язницею або військовою прокуратурою. Такого, щоб воно доходило прям до справи, ще не було. Наскільки ми розуміємо ситуацію, якщо є погрози, значить реального складу справи поки ще немає. І ось цей моральний тиск: щоб вони обирали між в’язницею та їхати туди знов без забезпечення? Насправді є третій варіант – це звертатися до правоохоронної організації та захищати свої права. Саме цей шлях ми хочемо показати", – наголошує вона.

Запорізька громадська організація допомагає військовим отримати правовий захист
Фото: HEROU

Валерія наголошує, що члени ГО намагаються перевіряти отриману інформацію та шукають принаймні дві сторони проблеми. Каже — якщо є можливість, звертаються до військової частини та просять надати коментарі командування або відповідального офіцера щодо питання із яким звернувся військовий.

"Військовослужбовці взагалі – це достатньо закрита організація для цивільних. Спілкуватись важко, вони не завжди розуміють хто до них дзвонить, з якого приводу та буває досить важко", — розповідає вона.

Громадська організація HEROU працює з понеділка до п’ятниці з 10:00 до 15:00. Якщо людина не може прийти та написати звернення особисто, то надсилає фотографію заяви, а потім відправляє оригінал поштою.

Валерія та Андрій також додають, що в Інстаграмі викладають довідкові матеріали, із яких можна дізнатися, як укладати різні заяви. У подальшій своїй діяльності члени ГО планують проводити акції на підтримку військових, збирати кошти.

Читайте також: У Запоріжжі люди, які постраждали від війни, можуть отримати допомогу від ООН

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Топ дня
Вибір редакції
На початок