Запоріжець Євген, який до початку війни поїхав у відпустку до родичів в Херсонську область, нещодавно дістався рідного міста. Як вибирався з окупованої території до Запоріжжя — чоловік розповів Суспільному.
24 квітня Євген вирушив з Херсонської області до міста Мелітополь.
"На виїзді з населеного пункту зустрів перший блокпост, де перевірили документи та попросили водія відкрити багажник. З машини не дозволяється нікому виходити, окрім водія, який показує що в багажнику. Всього було 7 постів, один з яких вже на території Мелітополя", — каже він.
За словами Євгена, показувати документи та вміст багажника змушували на всіх блокпостах. Дорогою, яка зайняла близько години, бачив кілька розстріляних цивільних автівок.
"25 квітня виїхали з Мелітополя до Запоріжжя з перевізником. Перевізник — жінка, років 30, послуга коштувала 3500 грн. Жінка заробляє цим на життя, впевнена та заспокоює людей яких везе. З російськими військовими розмовляє вільно, її вони не перший раз бачать", — каже він.
На виїзді з міста під'їхали до першого посту. Там та на наступному блокпості документи показувала тільки водійка. На другому блокпості біля дороги вже стояли закопані танк та БМП. Це був останній пост, де не чіпали нікого.
"Далі почали виводити чоловіків, розмовляти, провокувати. Дивилися телефони. В моєму телефоні зайшли в Дію, побачили гру "єБайрактар" та на підвищеному тоні почали допит з натяком, що ця гра — це доповідь для ЗСУ з рашистських блокпостів, де вони, як оснащені та скільки там солдат. Ледве зміг довести, що це гра. Майже всюди роздягали до поясу, декілька разів провокували словами що ми поповнення до їх армії. Дивились татуювання, пальці рук, плечі. Дітей та жінок не доглядали, тільки документи", — каже він.
Спочатку, за словами Євгена поїхали до Василівки, але авто не пропустили, довелося розвертатися та їхати в об'їзд, через Високе, Токмак, Новофедорівку та Оріхів.
"Загалом з Мелітополя до Запоріжжя їхали 9 годин", — підсумував Євген.
Читайте також: У Мелітополі російські окупанти посилили контроль та перевіряють телефони місцевих мешканців
"Коли пройшли лінію перевірки, то почали просто плакати", — мешканка Маріуполя про шлях із міста