На Запорізькій АЕС обстрілами пошкоджено лінію електропередач

На Запорізькій АЕС обстрілами пошкоджено лінію електропередач

На Запорізькій АЕС обстрілами пошкоджено лінію електропередач
. Ілюстративне фото: Unsplash

У результаті обстрілів, що здійснили збройні сили рф 16 березня, зазнала пошкоджень високовольтна лінія електропередач Запорізької АЕС – Каховська 750 кВ.

Про це повідомляють на офіційній Фейсбук-сторінці "Енергоатому".

Як йдеться у повідомленні, через цю ЛЕП видається електроенергія із Запорізької атомної електростанції. Наразі із чотирьох високовольтних ліній у робочому стані залишилась одна. Потужність двох енергоблоків ЗАЕС, що працюють, було зменшено. Поки у зоні пошкодження продовжуються бойові дії, відремонтувати лінії неможливо.

В Енергоатомі також додають, що ЗАЕС та місто Енергодар, де вона розташована, уже 13 діб перебувають під контролем російських військових формувань.

"Окупанти продовжують підривати на території станції снаряди та міни, що не розірвалися під час обстрілів, але роблять це здебільшого безпосередньо на місці, де знаходять такі боєприпаси. Тобто, де завгодно на території майданчику станції", – зазначено в повідомленні.

За інформацією "Енергоатому", усі 6 енергоблоків ЗАЕС обслуговує український персонал зміни мають можливість ротації. Формально російські військові не втручаються в роботу електростанції, проте всі технічні рішення персонал вимушений погоджувати з командиром окупантів.

Відомо також, що через фактичну блокаду Енергодару залишаються невирішені проблеми з пальним, постачанням харчових продуктів та медикаментів.

Що відомо

  • Уночі 4 березня у результаті обстрілів з боку російських військ на Запорізькій АЕС спалахнула пожежа. Згодом її вдалося ліквідувати.
  • На ЗАЕС станом на 9 березня перебували близько 400 військових та техніка армії РФ.
  • Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) вирішило відкрити Центр інцидентів та надзвичайних ситуацій у зв’язку з пожежею на Запорізькій АЕС
  • 10 березня генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі повідомив, що на майданчик Запорізької АЕС в Енергодарі не можуть доставити необхідні запасні частини, спорядження та спеціалізований персонал для виконання планових ремонтних робіт.
  • 11 березня на захопленій російськими військовими Запорізькій АЕС невідомі заявили, що станція нібито належить до сфери керування "Росатому".

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок