У четвер 23 грудня у Запоріжжі відбудеться благодійний аукціон для збору коштів на реставрацію архітектурної пам'ятки, відомої як "Замок Вальман". Будівля має статус щойно виявленого об'єкту культурної спадщини.
Про це сьогодні, 21 грудня, в ефірі програми "Між нами" на Суспільному Запоріжжі розповіла заступниця голови Широківської громади Ольга Ставицька.
Будівля на вулиці Розенталь, 7 нині перебуває на балансі Широківської громади, там працює її управлінський апарат.
За словами Ольги Ставицької, отримавши на баланс будівлю, члени широківської громади зробили косметичний ремонт, але споруда потребує суттєвої реставрації. За попередніми підрахунками на це необхідно близько 30 млн грн.
"Замок" функціонує, там можна перебувати. Ми проводимо навіть екскурсії, до нас гості приходять. Але, звісно, це не той стан, який належить саме такій архітектурній спадщині такого масштабу. Він потребує реставрації. Ми будемо просити кошти не тільки в області, і в держави, і в менонітських організаціях різного масштабу", — зазначила заступниця голови громади.
Щоб розпочати збір коштів, членкині "Клубу успішних пані", що діє у громаді ініціювали проведення аукціону. У якості лотів підготували продукти та речі власного виробництва: крафтові сири, картини, хенд-мейд вироби. Напередодні аукціону охочі також можуть надати свої лоти.
"Будуть виставлятися лоти й хто захоче придбати, будуть платити кошти. Ці кошти будуть перераховані на рахунок, який відкритий спеціально для цієї акції. Рахунок не буде закритий після аукціону і будемо його популяризувати і маємо велику надію назбирати багато коштів", — розповіла Ольга Ставицька.
Ті, хто не зможе відвідати подію особисто, можуть приєднатися через онлайн-трансляцію (не лише спостерігати, але і торгуватися за лоти в коментарях). На аукціоні планують зібрати близько 20 000 грн.
Благодійна акція відбудеться 23 грудня у конференц-залі "Замку Вальман". Початок о 15:00.
Що відомо
- Триповерхова споруда відома, як "Замок Вальман" з архітектурної точки зору не є замком. А свою назву отримала за візуальну схожість. Будинок має два входи, багато арочних вікон і балконів. А найцікавіша його особливість — кожна з чотирьох сторін не схожа на іншу. Ініціювала будівництво наприкінці 18 століття меонітка Меноніти — представники одного із протестантських віросповідань, названого на честь його засновника Менно Сімонса.Катаріна Вальман. Вона планувала відкрити тут дитячий садок. Але будівництво зупинилося через початок Першої Світової війни. "Замок" добудували наприкінці 19 століття.
Читайте нас у Telegram
Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber