Перейти до основного змісту
Як отримати державну компенсацію за послуги няні. Розповідає експертка

Як отримати державну компенсацію за послуги няні. Розповідає експертка

Як отримати державну компенсацію за послуги няні. Розповідає експертка
. Ольга Петухова. Фото: Суспільне Запоріжжя

Держава може частково компенсувати послуги няні для дитини до трьох років. Наразі у Запоріжжі послугою “Муніципальна няня” користуються 259 родин. Цьогоріч на цю компенсацію державою запорізьким родинам сплачено 4 млн 522 тис. гривень з державного бюджету.

Хто може отримувати таку послугу та які причини для відмов батькам, розповіла у студії програми "Сьогодні. Головне" Ольга Петухова, заступниця начальника Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Заводському району.

За словами експертки, отримати послугу "Муніципальна няня" можуть батько або мати, опікуни дитини до трьох років, за умови, якщо вони працевлаштовані, та не перебувають у відпустці по догляду за дитиною. Але це не стосується батьків, які є інвалідами першої або другої групи.

Няню для надання послуг батьки мають знайти самостійно, але вона обов'язково повинна мати підтверджене право займатись таким видом діяльності. Це може бути як приватна, так і юридична особа. Приватна особа має право надавати послугу не більше ніж 3 дітям, а юридична не більше ніж 10 дітям.

"Вони (батьки прим. ред.) укладають з нянею договір, в договорі обов’язково повинно бути прописано, який вид послуг, вартість цієї послуги, період надання, прописані данні про дитину, муніципальну няню, заявника, дату закінчення договору. Та після цього коли договір прописаний вони звертаються до Управління соціального захисту та обов’язково надають копію договору нам", — каже Ольга Петухова.

Держава компенсує суму у розмірі прожиткового мінімуму станом на 1 січня поточного року (нині це 1921 гривня для дитини до шести років — прим. ред.). Якщо дитина має інвалідність або тяжкі захворювання, то родина одержує по два прожиткових мінімуми на дитину.

"Хочу зауважити, що розмір компенсації прожитковий мінімум, у договорі повинна бути прописана не менша сума. Тому що якщо, наприклад, буде вказана сума 1200 гривень, то 1900 ми не зможемо заплатити", — пояснює фахівчиня.

Компенсація нараховується щомісяця, після того, як відділ соціального захисту отримує підтвердження про те, що батьки розрахувалися із нянею. Для цього достатньо банківської квитанції.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

Топ дня

Вибір редакції

На початок