Запоріжець Євген Прилуцький зареєстрував на сайті міської ради електронну петицію про необхідність збільшення кількості громадських туалетів в обласному центрі.
Нині за петицію проголосували 384 особи з 750 необхідних, аби її розглянули на сесії міської ради. До завершення збору підписів залишилося 42 дні. Чоловік каже: створив петицію, бо, на його думку, громадських вбиралень у місті не вистачає.

"Їх дуже мало, одиниці. Загалом, проблема виникає, коли виїжджаєш на прогулянку з родиною, особливо, з дитиною. Тобто, коли кудись збираєшся, потрібно думати завчасно про це, але ж всяке може бути. Виходить, якщо під час прогулянки захочеш до туалету, потрібно шукати в кафе, але там не завжди пускають. Я вважаю, що мають бути стаціонарні, а не пересувні тимчасові туалети. Вони зручніші, комфортніші і гарніші для міста", - каже Євген Прилуцький.
Найбільше, на його думку, не вистачає туалетів у парках та віддалених від центру районах. Його підтримує дружина Альона. Родина мешкає в Шевченківському районі, на вулиці Бочарова.

“Ідею чоловіка підтримала, тому що це стосується і мене особисто. Ми дуже часто з сином, з чоловіком відвідуємо різні парки, дитячі майданчики. І коли такий час “ікс”, то, дійсно, нікуди навіть сходити. На Бочарова в нас був біотуалет, але, коли осінь, його закривають. Хоча діти ходять, майданчик весь забитий, дітей багато, але нікуди”, - каже вона.
Нині у Запоріжжі 12 модульних туалетних кабін, 5 стаціонарних, а також 26 біотуалетів. Перебувають вони на балансі комунального підприємства “Титан”. Таку відповідь надав Суспільному на інформаційний запит міський Департамент інфраструктури і благоустрою. До кінця року планують придбати й встановити 2 сучасних мобільних туалетних модулі.

Проблема з громадськими вбиральнями також у сусідньому Енергодарі. І не тільки з кількістю. Про це розповів радник міського голови Віктор Бучнєв.
“Якщо загалом, то, дійсно, недостатньо за кількістю. По якості теж є багато питань. Є, там, три, скажімо так, варіанти громадських вбиралень, чи туалетів, які є. Це туалети, так скажімо, ще радянські, які в дуже поганому стані. І, в більшості, вони вже законсервовані і зачинені, і недоступні для людей загалом, я не кажу вже про людей з інвалідністю. Є туалети, які нещодавно були встановлені, і є такі туалети, які мобільні - це сині будки”, - розповів він.

Віктор Бучнєв каже, що нині варто встановлювати сучасні модульні туалети, наприклад, як у місті Дніпро. Але вартість таких може сягати мільйона гривень.
“Більш сучасний — це туалет, який якийсь проміжок часу самостійно сам себе миє. Тобто, там вмикається душ, вмикаються якісь пристрої, які миють стіни, дезінфікують ці стіни, що дуже важливо в нашій епідемічній ситуації. Це унітаз, який має пристрої з гігієнічного його обмивання, і там є лампи спеціальні, які кварцують його”, - пояснює Віктор Бунчев.
Згідно з Програмою розвитку інфраструктури та комплексного благоустрою Запоріжжя на 2020-2022 роки, цьогоріч на функціювання вбиралень закладено понад 7,5 млн грн, на наступний — понад 8. Тим часом Євген Прилуцький каже: якщо цю його петицію міська влада не розгляне — зареєструє нову.
Читайте нас у Telegram
Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber