До початку опалювального сезону за субсидіями до Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району щодня звертається по 10 людей.
Про це Суспільному розповіла головна фахівчиня відділення прийому громадян Анастасія Максимова.
За її словами, оформлення триває декілька хвилин, оскільки документи можна подавати й в електронному вигляді. Причиною відмови у призначенні субсидії може бути заборгованість з житлово-комунальні послуги понад 340 гривень.
“Загалом, зараз, приблизно, 89% одержувачів житлову субсидію отримують автоматично після літнього сезону. І, приблизно, 10% — їм необхідно звернутися до нашого управління, або до своїх територіальних управлінь, та надати новий пакет документів. Це є ті особи, які в літній період, не опалювальний сезон, отримували, можливо, пільгу — внутрішньо переміщені особи. А також, можливо, це були особи, в яких є заборгованість за не опалювальний сезон”, — каже Анастасія Максимова.
Заступниця начальника Управління Лілія Примушко розповіла: у зв'язку з карантином ще торік запровадили дистанційне оформлення пільг чи субсидії, воно має попит і зараз.
"Громадянин, перебуваючи вдома, або на роботі, за телефоном телефонував нашим спеціалістам, вони самостійно заповнювали бланки та вже в зручний для громадянина час він обов'язково підходив, тому що треба було себе ідентифікувати. І, буквально, за один прихід він оформлював всю допомогу", — каже вона.
Лілія Примушко додає: є певні зміни, пов'язані з перевіркою правдивості даних отримувачів субсидій. Призначення проходить превентивну верифікацію. Таким чином, якщо громадянин забув вказати певне майно, то в Управлінні соцзахисту йому пояснять як можна усунути помилку і коли можна буде звернутися повторно.
Отримати субсидію можна без врахування доходів осіб, які зареєстровані, але, фактично, не мешкають разом.
“Наприклад, у матері, яка є пенсійного віку зареєстрований син працездатний і він, наприклад, проживає в Києві. Вона має декілька варіантів: або вона відвідує свою керуючу компанію чи ОСББ для отримання довідки, що підтверджує факт не проживання — це перший варіант. Другий — син з Києва надсилає довідку, що він працює в Києві, тобто, зрозуміло, що кожного дня він не може туди їздити і його доходи не враховуються, що дуже зручно для бабусі. І третій варіант, якщо немає жодних документів і, дійсно, заявник звертається до нас і ми приходимо на місце, обов'язково опитуємо сусідів і підтверджуємо факт. Але ми не заходимо і нікуди не заглядаємо", — розповіла Лілія Примушко.
За її словами, призначення субсидії відбувається впродовж двох тижнів після подання документів.
Читайте також: За якими критеріями держава вирішує отримувачів субсидії. Пояснює експерт