70% об’єктів в районах Запорізької області з перевірених 1688 – не відповідають державним будівельним нормам інклюзивності будівель і споруд. Близько 30 % повністю безбар’єрні.
Про це журналістам Суспільного стало відомо зі слів начальника управління містобудування та архітектури Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Билима.
За його словами, основною проблемою є те, що більшість об’єктів побудовані в 60-80-ті роки, коли не враховували потреби людей з інвалідністю. Нинішній моніторинг проводять згідно з постановою Кабміну і наказу Міністерства розвитку громад. Ця постанова визначила перелік об’єктів – це переважно заклади освіти, заклади охорони здоров’я, центри надання адміністративних послуг, суди, автовокзали.
"Ми направили лист за підписом голови Запорізької ОДА всім головам територіальних громад і всім керівникам районних адміністрацій і поставили вимогу. До 15 вересня управителі будинків мали провести анкетування об’єктів. Зараз дуже важко знайти кошти, щоб повністю перебудувати санвузли в школі, або підйомник, сходову клітину", – каже Олександр Билим.
За словами голови облдержадміністрації Олександра Старуха, обласний план створення безбар’єрного простору на стадії розробки й обговорення. До 10 жовтня план має бути розміщений у вільному доступі.
Як раніше повідомляло Суспільне Запоріжжя, 24 вересня 16 людей з інвалідністю перевіряли на безбар’єрність Козацьке коло та Курган єдності, що на острові Хортиця. Зокрема, незрячий доктор психологічних наук та член комітету доступності при Запорізькій облдержадміністрації Євген Клопота сказав про необхідність системи qr-кодів та недосконале втілення шрифту Брайля.
А 1 жовтня у Запоріжжі презентували соціальний відеоролик "Пандус – це вихід". Під час презентації директорка благодійного фонду "Українська спілка осіб з інвалідністю" Алла Мурізіді сказала, що тільки у 40 житлових будинках Запоріжжя є пандуси для людей, які пересуваються на інвалідних візках.
Читайте нас у Telegram
Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber