У Запоріжжі підписали Меморандум про співпрацю у галузі вивчення та видобування корисних копалин

У Запоріжжі підписали Меморандум про співпрацю у галузі вивчення та видобування корисних копалин

У Запоріжжі підписали Меморандум про співпрацю у галузі вивчення та видобування корисних копалин
. Суспільне Запоріжжя

5 жовтня у Запорізькій обласній державній адміністрації відбулося підписання Меморандуму про співробітництво, який дозволить налагодити взаємодію в галузі геологічного вивчення та видобування корисних копалин.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного Запоріжжя Герман Дубінін.

Нині зі 166 родовищ корисних копалин у Запорізькій області розробляються 69. Тимчасом, каже голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах, в «Інвестиційному атласі надрокористувача» зареєстровано тільки 12 родовищ Запорізької області.

Роман Опімах каже, аби співпраця була більш ефективною, Запорізька область стала шостою, де підписали про це меморандум.

"Мені розказав Роман Євгенович, що в громаді Бердянського району, щоб видобувати літій, треба вкласти 100-150 доларів. Треба шукати інвесторів, безпосередньо, на цю історію й реалізовувати", — каже голова Запорізької ОДА Олександр Старух.

У Запоріжжі підписали Меморандум про співпрацю у галузі геології області
Олександр Старух. Суспільне Запоріжжя

Під час брифінгу депутат Запорізької обласної ради Ігор Чумаченко запитав у Романа Опімаха, як можна вирішити конфлікт між Біляївським збагачувальним комбінатом, що має намір побудувати каоліновий кар’єр у селі Зелене Павлівської громади, та місцевими жителями, які протестують, вважаючи, що видобуток каоліну завдасть шкоди екологічному стану території (протистояння триває з 2018 року).

Читайте також: У Запоріжжі протестували проти будівництва каолінового кар’єра на Вільнянщині

Роман Опімах пояснює, претендент, який виграє відкриті торги, повинен не тільки поговорити з місцевою громадою, а й провести оцінку впливу на довкілля.

"До того ж у місцевих громад і обласної ради залишається інструмент ініціювання скасування спеціального дозволу. Якщо є якісь підозри, це питання може підійматися, і державна служба геології та надр, екологічна інспекція або Держпраці, відповідні органи ці факти обов’язково мають перевірити", — зауважує чиновник.

У Запоріжжі підписали Меморандум про співпрацю у галузі геології області
Роман Опімах. Суспільне Запоріжжя

Також Роман Опімах додав, що наразі будь-хто має право на користування надрами та розробку родовищ. Для цього потрібно отримати спецдозвіл, який надається на підставі заяви та після відповідного погодження з органом місцевого самоврядування.

"Сфера надрокористування не є ексклюзивною. Ці ресурси доступні для всіх. Користуватися ними сьогодні значно зручніше, а процедури отримання дозволів стали прозорішими", — наголосив керівник Держгеонадр.

Що відомо

  • “Інвестиційний атлас надрокористувача”, представлений Державною службою геології та надр України в грудні 2019 року, нині містить понад 400 об’єктів. Це — комплекс відкритої інформації про родовища та спеціальні дозволи на їхню розробку, які дозволять громадам області визначитися чи допускати видобуток корисних копалин на територіях.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок