У Запоріжжі протестували проти будівництва каолінового кар’єра на Вільнянщині

У Запоріжжі протестували проти будівництва каолінового кар’єра на Вільнянщині

У Запоріжжі протестували проти будівництва каолінового кар’єра на Вільнянщині
. Фото: Суспільне Запоріжжя

Акцію протесту проти будівництва каолінового кар’єра на Вільнянщині влаштували 1 жовтня в обласному центрі представники громадських організацій “Вольтерра” та “КОШ”, а також жителі міста Вільнянська. Мітингували біля Запорізької обласної прокуратури, в облдержадміністрації, перекрили рух транспорту на проспекті Соборному.

Опівдні протестувальники на 15 хвилин перекрили рух транспорту на проспекті Соборному між зупинками “Вулиця Гагаріна” та “Площа Фестивальна”. У руках тримали плакати: “Вільнянщина проти кар’єру”, “Поліція, будь із народом”, “Запоріжжя, підтримай!»

Після цього учасники акції протесту попрямували до Запорізької облдержадміністрації, аби поспілкуватися з представниками влади. Під час руху закликали запоріжців долучитися до їхнього протесту.

Мітинг проти кар'єру
Фото: Суспільне Запоріжжя

О пів на першу протестувальники зайшли до будівлі облдержадміністрації. На другому поверсі у приймальній Олександра Старуха секретарі повідомили вільнянцям, що керівник зараз відсутній - поїхав із робочим візитом у регіон.

Мітинг проти кар'єру
Фото: Суспільне Запоріжжя

До протестувальників вийшов Володимир Шустов. Попросив дотримуватися карантинних вимог, припинити деструктивну поведінку й забезпечити роботу державної установи.

У розмові із посадовцем вільнянці озвучили свої вимоги: зупинити будівельні роботи кар’єра до завершення судових процесів, що тривають у різних судах Запоріжжя. Володимир Шустов пообіцяв учасникам мітингу перевірити висновки робочих комісій, які працювали в облдержадміністрації й досліджували вплив на довкілля видобутку каоліна.

Мітинг проти кар'єру
Фото: Суспільне Запоріжжя

А також попросив у представників “Вольтерри” результати їхніх досліджень, аби ознайомитися з ними.

У коментарі Суспільному Запоріжжя помічник директора з організаційних та кадрових питань ТОВ "Біляївський збагачувальний комбінат" Геннадій Боровіков назвав заяви групи активістів, які ніби-то виступають від імені всієї громади, маніпуляцією:

"Вся ця діяльність збоку активістів, якщо їх можна таким словом назвати, а деякі експерти їх вже називають екотерористами, сьогодні намагаються виступати від імені всієї громади. Але це є чергова маніпуляція. Коли представники “Вольтерри” — 12 чи 15 осіб — прийшли на поле, місцеві жителі з Зеленого чи Біляївки взагалі не вийшли/ Створення понад ста робочих місць, я думаю, корінним способом змінить нашу ситуацію на кращу для них сторону".

Як раніше повідомляло Суспільне, безстрокові акції протесту вільнянців проти будівництва каолінового кар’єра у селі Зелене Павлівської територіальної громади тривають із січня цього року. Комісія при обласній державній адміністрації, що цього року вивчала результати досліджень двох українських інститутів, зробили висновок, що видобуток каоліну є цілком безпечним.

Натомість вільнянці вбачають у цьому загрозу для здоров’я людей й наполягатимуть на проведенні нової оцінки впливу на довкілля, повідомив представник громадської організації “Вольтерра” Дмитро Буркот.

Що відомо

  • У 2018 і 2019 роках Запорізькою ОДА з залученням представників громадськості, посадових осіб органів влади та управління Запорізької області були створені дві обласні робочі групи - з метою здійснення оцінки дотримання законодавства при реалізації інвестиційного проєкту товариства. Після розгляду проблемних питань, члени робочих груп дійшли висновку щодо відсутності порушень діючого законодавства з боку зазначеного товариства.
  • У ніч на 9 січня 2021 року на місце запланованого будівництва кар'єра біля селища Зелене Вільнянського району заїхала важка техніка. 10 січня там розпочались підготовчі роботи. Тоді ж мешканці Вільнянська та прилеглих селищ зібрались на акцію протесту проти початку робіт на каоліновому кар’єрі.
  • 12 січня на кількох відрізках траси Харків-Сімферополь мешканці селищ Лукашеве, Біляївка, Дружелюбівка, Зелене та міста Вільнянськ перекрили рух транспорту. Таким чином виступили проти будівництва каолінового кар’єру на території району.
  • При Запорізькій ОДА поновлено робочу групу, яка має вивчити ситуацію навколо будівництва каолінового кар'єру у Вільнянському районі.
  • Заступник голови Запорізької облдержадміністрації Віталій Кардаш направив листи до обласної прокуратури та Головного управління Національної поліції у Запорізькій області з вимогою зупинити роботи на Біляївському каоліновому кар'єрі.
  • Члени 4-ї робочої групи з розгляду проблемних питань каолінового кар’єру запропонували керівництву Біляївського збагачувального комбінату провести додаткові гідрогеологічні роботи.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок