Суд вирішив, що екскерівнику міліції Сербі не треба бути присутнім особисто на засіданні у Запоріжжі

Суд вирішив, що екскерівнику міліції Сербі не треба бути присутнім особисто на засіданні у Запоріжжі

Суд вирішив, що екскерівнику міліції Сербі не треба бути присутнім особисто на засіданні у Запоріжжі
. Фото: Суспільне Запоріжжя

Екскерівник запорізької міліції Володимир Серба, якого обвинувачують у силовому розгоні місцевого Майдану у 2014 році, не приїде на наступне судове засідання до Жовтневого районного суду Запоріжжя.

Про це стало відомо під час судового засідання, що відбулося 27 вересня, на якому був присутній кореспондент Суспільного Запоріжжя Герман Дубінін.

Суддя Юлія Пивоварова повідомила, що з’явилася технічна можливість переглядати відеодокази у справі та підтримувати відеоконференцію з Дружківським міським судом, де знаходиться Володимир Серба під час засідань, тож присутність обвинувачуваного у Запоріжжі не є обов’язковою.

Як раніше повідомляло Суспільне, 20 вересня Жовтневий суд ухвалив, що Володимир Серба має бути присутнім на засіданні у Запоріжжі особисто. В ході вивчення доказів у справі з'ясувалося, що серед письмових документів та аудіозаписів є також і відеофайли, і одночасний перегляд відео та підтримка відеоконференції були технічно неможливими.

Екскерівник міліції Серба не приїде на суд до Запоріжжя
Фото: Суспільне Запоріжжя

На засіданні сьогодні слухали долучені до справи прокурорами аудіозаписи телефонних розмов колишнього голови Запорізької обласної ради Віктора Межейка з колишнім головою Запорізької ОДА Олександром Пеклушенком.

Адвокат Серби Микола Бондар заявив, що аудіозаписи розмов не можуть, на його думку, вважатися допустимими доказами, оскільки в них відсутні згадки про обвинуваченого. Натомість прокурор Олександр Ніколенко зазначив, що цей доказ розцінюється судом у сукупності та зв'язку з іншими доказами.

Суд також розпочав вивчення відеоматеріалів, долучених до справи. Серед них — випуски новин запорізьких телеканалів 2014 року, присвячені подіям Майдану та зйомки блогерів.

Прокурор Олександр Ніколенко звернув увагу на те, що правоохоронці на відео пропускають до будівлі обласної ради та облдержадміністрації сторонніх осіб. Крім того, на деяких записах видно, що співробітники міліції діють спільно з невідомими особами. Решту відеодоказів розглянуть на наступному засіданні в Жовтневому районному суді 26 жовтня.

Що відомо

  • 1 липня відбулось судове засідання в Жовтневому районному суді у справі ексначальника головного управління Міністерства внутрішніх справ у Запорізькій області Володимира Серби. Цього разу він з'явився на нього особисто. Рішенням суду йому обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання строком на 2 місяці.
  • 5 липня акцію протесту влаштували біля Жовтневого районного суду Запоріжжя представники запорізьких осередків “Національного корпусу”, “Демократичної сокири” та “Європейської солідарності”. Мітингувальники виступають проти судової ухвали щодо запобіжного заходу Володимиру Сербі у вигляді особистого зобов’язання.
  • Запорізька обласна прокуратура наполягала на тому, щоб залишити запобіжним заходом для Володимира Серби тримання під вартою.
На початок