Перейти до основного змісту
Громадські читання «Тризуб – державний символ України» відбулися у Запоріжжі

Громадські читання «Тризуб – державний символ України» відбулися у Запоріжжі

Громадські читання «Тризуб – державний символ України» відбулися у Запоріжжі
.

Громадські читання «Тризуб – державний символ України», присвячені Дню державного герба в країні, відбулися в обласному краєзнавчому музеї. День державного герба в Україні відзначають 19 лютого. Саме цього дня 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, вважаючи його головним елементом великого Державного Герба країни.

Громадські читання «Тризуб – державний символ України» відбулися у Запоріжжі
Громадські читання «Тризуб – державний символ України» відбулися у Запоріжжі.

У Запорізькому обласному краєзнавчому музеї на громадських читаннях обговорили історію формування герба та іншої національної символіки. Назва походить від формату заходу, оскільки самі спікери, а це історики, представники спорту, викладачі різноманітних навчальних закладів, молодь та інші, обмінювалися своїми знаннями щодо української символіки, її важливості та ролі в сьогоденні.

Богдан Пристінський, молодший науковий співробітник відділу новітньої історії краю, спікер громадських читань
Богдан Пристінський, молодший науковий співробітник відділу новітньої історії краю, спікер громадських читань.

«Пропонувався як американський варіант, спочатку, під номером три, за кількістю земель – кількість зірочок, або ж за кількістю літер у слові «Україна», пропонувався і французький підхід, геральдичний, тобто або літера У, або зашифрована УНР. Історик Грушевський розробив власний Герб, великий Герб, я підкреслюю, на основі - в центрі плуг як символ мирної праці, а також як відсилка до скіфської легенди про чотири дари: золотий плуг, золота чаша, сокира та золоте ярмо», - говорить молодший науковий співробітник відділу новітньої історії краю, спікер громадських читань Богдан Пристінський.

Першокурсники Запорізького електротехнічного коледжу Сергій Богдашев та Артур Мимріков вперше відвідали подібний захід. Вирішили побувати на читаннях, аби більше дізнатися про історію.

Сергій Богдашев, учасник громадських читань «Тризуб – державний символ України»
Сергій Богдашев, учасник громадських читань «Тризуб – державний символ України».

«Прапор описує, жовтий колір описує колосся, а синій небо. І це описує свободу українців. Мені здається, що це було б цікаво дізнатися кожному про історію Герба, тому що ми живемо в Україні, ми повинні знати про нашу країну», - зазначив учасник громадських читань «Тризуб – державний символ України» Сергій Богдашев.

Артур Мимріков, учасник громадських читань «Тризуб – державний символ України»
Артур Мимріков, учасник громадських читань «Тризуб – державний символ України».

«Якби символіки не було, то й народу б не було, тому вона ж важлива. Я думаю, що цікавіше було б, аби запросили якусь людину, яка була на цих подіях, сучасних, розповідала та показувати якийсь ролик, або фільм. Треба це все об’єднувати», - поділився своїми думками учасник громадських читань «Тризуб – державний символ України» Артур Мимріков.

Громадські читання «Тризуб – державний символ України» відбулися в рамках другого етапу експерименту всеукраїнського рівня за темою «Система підготовки фахівців соціальної сфери до національно-патріотичного виховання дітей та молоді на засадах соціального партнерства» у 2017 – 2022, який триває в Запорізькій області.

Микола Мальований, завідувач Центру «Освіта громадянське суспільство» Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти
Микола Мальований, завідувач Центру «Освіта громадянське суспільство» Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

«Ми провели безпосередньо дослідження велике, в якому взяли участь понад 2500 тисячі освітян нашого краю і серед тих питань, які сьогодні є нагальними в системі виховання, ті кого ми опитували, тобто учні і педагогічні працівники, визначили перш за все – гімн і прапор нашої держави. Треба створити умови, щоб символіка запрацювала, щоб вона перестала бути, знаєте, як якась старовина. Символіка нашої держави, зокрема герб, він виконує функцію не тільки представницьку нашої держави, але це важливий, навіть, найважливіший засіб формування особистості відповідального громадянина, патріота нашої держави», - говорить завідувач Центру «Освіта громадянське суспільство» Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Микола Мальований.

Георгій Шаповалов, заступник директора Запорізького обласного краєзнавчого музею з наукової роботи
Георгій Шаповалов, заступник директора Запорізького обласного краєзнавчого музею з наукової роботи.

«Дослідження самого тризуба і пропаганда цих досліджень ы найновітніших наших досягнень в науці історичній з цього питання вони залишаються актуальними. Йде війна, українська держава постає вперше за всю її історію і після Київської Русі не було нагоди мати власну державу. Ця боротьба на протязі століть, це ще й боротьба символів, боротьба прапорів, боротьба культур, боротьба ментальностей, - і ми саме тому вважаємо вкрай необхідним розповідати молоді про те, що ж саме означає наш герб», - розповів заступник директора Запорізького обласного краєзнавчого музею з наукової роботи Георгій Шаповалов.

Подібні заходи планують провести й в наступному місяці, зазначив Георгій Шаповалов.

Топ дня
Вибір редакції
На початок