У Запорізькій області родини ВПО та учасник АТО отримали власне житло

У Запорізькій області родини ВПО та учасник АТО отримали власне житло

У Запорізькій області родини ВПО та учасник АТО отримали власне житло
.

Загалом за програмою «Доступне житло» квартири отримали 17 родин переселенців та одна - учасника бойових дій на сході України. Проте переважна більшість переселенців все ще орендує житло.

У Запорізькій області родини ВПО та учасник АТО отримали власне житло

Павло Костенко, разом зі своєю дівчиною, переїхав із Донецька до Запоріжжя влітку 2014-го. У 2015-му в молодій сім’ї народилася донька. Торік у грудні Павло перший зареєструвався у черзі на житло за програмою іпотечного державного кредитування й першим отримав ключі від квартири - у Дніпровському районі Запоріжжя. Заселився на Різдво.

«Квартира чудова. Коли я її побачив вперше, я зрозумів, що це - моє. Потім я подивився інші варіанти, і на фоні цих інших варіантів вона мені ще більше сподобалась. Вона – велика. Для однокімнатної квартири – майже 41 метр», - розповідає переселенець із Донецька Павло Костенко.

переселенець із Донецька Павло Костенко
переселенець із Донецька Павло Костенко.

На 2020 рік державна Програма забезпечення житлом осіб, які постраждали від воєнного конфлікту на сході України, поки не прийнята, й фінансування з держбюджету ще не виділене. Нагадаємо, що програма передбачає іпотечне кредитування під 3% річних.

У Запорізькій області родини ВПО та учасник АТО отримали власне житло

«Розробляється комплексна програма, і ми сподіваємося, що у першому півріччі приймуть програму і відповідно фінансування, бо в минулому році фінансування було виділене аж в кінці листопада. Це був пілотний проект. Ми дуже розраховуємо, що це буде не грудень, але навіть у таких умовах ми змогли зібрати людей. Вони змогли знайти квартиру і наразі більшість із наших п’яти вже живуть у власних оселях. За цей час у чергу стали 44 учасника АТО та 188 внутрішньо переміщених осіб. Звісно, малий відсоток, але ми сподіваємося, що зможемо всіх забезпечити житлом», - каже заступниця директора Запорізького регіонального управління фонду «Держмолодьжитло» Марія Качур.

заступниця директора Запорізького регіонального управління фонду «Держмолодьжитло» Марія Качур
заступниця директора Запорізького регіонального управління фонду «Держмолодьжитло» Марія Качур.

2019-ий був відзначений новою законодавчої ініціативою - Верховною Радою ухвалений оновлений Виборчий Кодекс, і внутрішньо переміщені особи зможуть взяти участь у місцевих виборах вже восени 2020-го. Однак досі не врегульоване питання отримання пенсій для мігруючих із непідконтрольних територій, а також тих, хто там проживає постійно, - повідомила радниця з питань соціальної згуртованості програми «Радник» Анастасія Перепелиця.

У Запорізькій області родини ВПО та учасник АТО отримали власне житло

«Був зареєстрований наприкінці нового року законопроєкт, який передбачав врегулювання питань виплати пенсій жителям тимчасово окупованих території, або відв’язував виплату пенсії від статусу «внутрішньо переміщена особа», але, на жаль, на минулій сесії парламенту цей законопроєкт був повернений до Комітету для доопрацювання. Проти нього проголосувало більше 300 народних депутатів», - розповіла радниця з питань соціальної згуртованості програми «Радник» Анастасія Перепелиця.

радниця з питань соціальної згуртованості програми «Радник» Анастасія Перепелиця
радниця з питань соціальної згуртованості програми «Радник» Анастасія Перепелиця.

Зараз соціальні служби Запорізької області працюють над налагодженням у регіоні механізму надання дітям внутрішньо переміщених родин статусу «дитини, яка постраждала від воєнних дій та збройних конфліктів». Він надасть дітям додаткові соціальні гарантії, - підкреслили учасники зібрання. Ведеться робота й над створенням у регіоні будинків ветеранів – простору, де ветерани АТО зможуть отримати необхідну психологічну, правову та юридичну допомогу.

На початок