З новим рекордом та золотою медаллю. Запоріжець Євген Олексенко повернувся з "Ігор Нескорених"

З новим рекордом та золотою медаллю. Запоріжець Євген Олексенко повернувся з "Ігор Нескорених"

З новим рекордом та золотою медаллю. Запоріжець Євген Олексенко повернувся з "Ігор Нескорених"
. facebook.com/InvictusGamesTeamUkraine

Спортсмен та ветеран АТО Євген Олексенко повернувся додому в Запоріжжя з національного етапу міжнародних змагань «Ігри нескорених», де посів перше місце та встановив новий рекорд з паверліфтингу у важкій вазі – жим лежачи 200 кілограмів.

Відбулися «Ігри нескорених» на Центральному стадіоні у Черкасах 27 червня. Змагалися колишній бійці у дев’яти дисциплінах: штовхання ядра, метання диску, біг на дистанціях 100, 400, 1500 м, стрибки у довжину, велоспорт, паверліфтингу та веслування на тренажері. Участь у національних змаганнях взяв 131 спортсмен.

Читайте також: Визначили переможців змагань "Ігор Нескорених" у Черкасах

З Євгеном Олексенком журналісти Суспільного поспілкувалися на першому тренуванні після повернення.

"Нічого особливого перед змаганнями я не робив, все, як завжди. У нас підготовка йде до вересня планова. Будуть змагання у вересні в Америці – це наш пріоритет головний і головний старт цього сезону, задля нього ми готуємось".

Олексенко повернувся
Євген Олексенко. Суспільне Запоріжжя

Нині Євген Олексенко готується до міжнародних мультиспортивних змагань "Warrior Games. Запоріжець зарахований до Національної збірної України, він змагатиметься у паверліфтингу, штовханні ядра та кульовій стрільбі.

Нагадаємо, "Ігри Нескорених" - змагання для ветеранів із різних країн, які отримали поранення під час служби. Євген Олексенко брав участь в "Іграх нескорених" 2018-го року у Сіднеї, тоді виборов срібну медаль.

Що відомо

  • Ігри Нескорених (eng. Invictus Games), засновані Його Високістю Герцогом Сассекським в 2014 році, — міжнародні змагання для ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення, були травмовані або захворіли, виконуючи свої службові обов’язки. Україна долучилась до Ігор Нескорених у 2017 році, дебютувавши на змаганнях у Торонто, Канада, у 2018 році — в австралійському Сіднеї.
  • У травні 2020 міжнародні змагання мали відбутися у Гаазі, проте у зв’язку карантинними обмеженнями, викликаними COVID-19, вони були перенесені на 2021 рік.
  • Проєкт "Ігри Нескорених в Україні" — створювати нові можливості для поранених та травмованих українських ветеранів та військовослужбовців, підтримуючи їх на шляху до фізичного відновлення та соціальної інтеграції. Команда проєкту сприяє розвитку та популяризації спорту як дієвої реабілітації серед поранених бійців, а також спонукає суспільство й державу створювати для цього необхідні умови.
  • За час існування в Україні проєкт розширив спортивні дисципліни, доступні для ветеранів, сприяв запуску державної системи спортивної реабілітації поранених військовослужбовців та ветеранів, змінив життя сотень ветеранів та їхніх родин, а також мобілізував суспільство на підтримку українських бійців на шляху до повернення до мирного життя після війни.
На початок