У Запоріжжі вимагають створити шелтер для жінок, що зазнали домашнього насильства

У Запоріжжі вимагають створити шелтер для жінок, що зазнали домашнього насильства

У Запоріжжі вимагають створити шелтер для жінок, що зазнали домашнього насильства
.

8 березня, у Запоріжжі під будівлею міськради відбулася акція "Дивись, куди тиснеш", на підтримку відкриття шелтеру (прихистку) для жінок, що зазнали домашнього насильства і насильства за ознаками статі.

Організатори заходу – ГО "Взаємодія", правозахисна організація "Гендер Зед", соціальне медіа "Неначасі", радіо "Сюрреалізм". У акції взяли участь близько 150 осіб.

Організатори акції змонтували банер із фото 24-х депутатів, які проголосували проти створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

У Запоріжжі провели акцію на підтримку створення притулку для жінок, що зазнали насильства

Нагадаємо, що на сесії Запорізької міської ради питання про створення шелтеру було винесено після того, як електронна петиція із такою вимогою набрала необхідну кількість голосів. Серед 60 депутатів, що зареєструвалися для голосування жоден не проголосував "За", 24 проголосували "Проти".

Впродовж акції учасники збирали підписи, під новою петицією, з вимогою винести питання про відкриття шелтеру на повторне голосування, її передадуть депутатам Запорізької міськради.

У Запоріжжі провели акцію на підтримку створення притулку для жінок, що зазнали насильства

Учасники акції заявили, що змусять депутатів запорізької міської ради почути їхні голоси. В руках учасниць та організаторок акції були банери з цитатами із заяв до поліції від жінок, які постраждали від домашнього насильства. На акції зачитали деякі з них.

"Наша організація займається допомогою постраждалим з 2005 року. Ми кожного дня слухаємо ці історії, тож сьогодні вирішили розповісти про них. Коли я прийшла у профільну депутатську комісію з цими історіями, депутати не виявили цікавості до того, що кажуть постраждалі жінки", - каже Ірина Куртаченко, голова ГО "Взаємодія, одна із організаторок акції.

Ірина Куратченко навела такі цифри: у 2020 році працівники поліції виписали 1430 термінових заборонних приписів, це означає, що поліція визначає виклик на який вони приїхали таким, що загрожує життю та безпеці постраждалої особи.

Ми говоримо про те, що коли депутати натиснули кнопку "Проти" - це суперечить таким документам, як закон про запобігання та протидію домашнього насильства. Люди які тиснуть на кнопку не розуміють, що Україна підписала "Стамбульську конвенцію"
Ірина Куратченко

Наталія Лобач, одна із організаторок акції, розповіла про те, як вплинув карантин на ситуацію із домашнім насильством у Запоріжжі та Запорізькій області. За її словами, у 2019 році до поліції надійшло більше 4 тисяч викликів щодо домашнього насильства, у 2020 році викликів зафіксували більше 6 тисяч. Наталія Лобач зазначила, що дані про виклики не відображають реальну картину, адже зазвичай постраждала особа перебуває в одному приміщенні з агресором та не має можливості викликати поліції чи мобільну бригаду.

Що відомо

  • 8 березня у Запоріжжі відбувся Марш жінок, присвячений підтримці, захисту прав та рівним можливостям жінок та чоловіків. За підрахунками Суспільного близько 200 учасників та учасниць долучилися до маршу. Колона з площі Фестивальної вирушила до бульвару Шевченка.
  • За даними поліції у Запорізькій області тільки за минулий рік жертвами домашнього насильства стали понад 6 тисяч жінок, це лише ті, які зверталися до поліції. Такі дані озвучили організатори акції.
На початок