Після триденної затримки авіарейсу, в Україну 16 лютого повернулись туристи, які застрягли у африканському Занзібарі. Серед 180 пасажирів була запоріжанка Вікторія Дейнега. Жінка розповідає, що наразі вирішується питання стосовно отримання компенсації за зіпсований відпочинок.
Вікторія Дейнега каже, що відвідала чимало країн світу, але вперше зіткнулась із подібним ставленням туроператора до клієнтів."Наші подорожі ми завжди бронювали через цього ж туроператора і ніколи не стикалися з такими проблемами. Мабуть, це скоріш виключення, тим не менш, залишати все просто так не будемо і плануємо домагатись справедливості - відшкодування моральних та матеріальних збитків."
Запоріжанка розповідає, після десятиденного відпочинку на острові біля берегів Танзанії, разом із співвітчизниками вона три дні очікувала вильоту додому, але рейс до Києва компанії “SkyUp Airlines” без пояснення причин скасовувався.
Близько двохсот людей, серед яких були родини із маленькими дітьми та люди похилого віку, кілька разів розвозили по готелях та знову повертали до аеропорту."Почали телефонувати у консульство України у Кенії. Там нам відповіли, що знають про нашу проблему та займаються її вирішенням. Загалом шаблонні фрази і нічого конкретного. “SkyUp” не відповідав, але я особисто писала листа до компанії. Не було конкретної відповіді щодо вильоту і від туроператора “Join UP”.
Відправити борт до України вдалося лише наприкінці третього дня незапланованого перебування українців на острові Занзібар."Всі враження від відпочинку та перебування біля океану були зіпсованими. Ми повернулись втомленими, повернулись з відпочинку більш змореними, ніж до вояжу на Занзібар. Повернулись із матеріальними втратами, адже квитки з Києва до Запоріжжя довелося купувати двічі. Вони просто згоріли. І хто за це буде нести відповідальність — незрозуміло."
Вікторія Дейнега каже, що разом із іншими туристами, котрі були змушені чекати відльоту до України із Занзібару, зараз готують колективний позов до суду щодо відшкодування моральних та фінансових втрат.
Як діяти в подібній ситуації, Суспільному розповів юрист Станіслав Гришин:"Це загальні норми цивільної відповідальності, передбачені цивільним кодексом, плюс спеціальні норми, які наприклад містяться у “Законі про туризм”, але у будь-якому випадку, споживачам, тобто туристам, збирати увесь наявний пакет документів аби потім стягувати майнову і моральну шкоду. Фактично, це може бути зроблено як з туроператора-турагента, так відповідно і перевізника, який не забезпечив вчасно цей переліт."
Журналісти Суспільного направили інформаційний запит на ім'я генерального директора ТОВ “Join UP” Юрія Альби з проханням надати відповідь, з яких причин виникла затримка авіарейсу із Занзібару, котрий був запланований на 13 лютого.
Що відомо
- 180 українських туристів, які застрягли на африканському острові Занзібар через технічні несправності літака авіакомпанії "SkyUp", 16 лютого прилетіли до України. Раніше вони розповіли у соціальних мережах про умови, в яких опинилися, а "SkyUp" пояснила, що саме сталося і що робить перевізник для розв'язання проблеми.