На кожному сьомому об’єкті соціального призначення в області, які протягом останніх днів перевірили фахівці ДСНС, виявлені порушення правил протипожежної безпеки.
Такий висновок оприлюднили на брифінгу 9 лютого в Запорізькій облдержадміністрації за участі рятувальників, керівників департаментів охорони здоров’я, освіти, культури тощо. Посилити перевірки спонукала пожежа в Обласній інфекційній клінічній лікарні, яка сталася 3 лютого й забрала життя чотирьох людей.
До наради були дистанційно залучені керівники закладів охорони здоров’я, освіти, культури, соціального захисту, а також – районних органів влади й ОТГ області.
Під час обговорення неодноразово відзначалося, що головними причинами нещасних випадків на об’єктах соціального призначення протягом багатьох років залишаються порушення нормативів передбаченої евакуації людей з будівель, зокрема, у разі пожежі.
"Це заґратовані вікна будівель, шляхи евакуації, переплановані всупереч вимогам будівельних та протипожежних норм і правил або оздоблені горючими матеріалами. Зменшена нормована кількість евакуаційних виходів з приміщень та будівель", - розповів начальник ГУ ДСНС в Запорізькій області Олексій Лепський.
За словами в.о. директорки Департаменту охорони здоров'я ЗОДА Марини Воловик, з початком пандемії коронавірусу департамент охорони здоров’я облдержадміністрації неодноразово направляв листи керівникам органів влади та профільних підрозділів на місцях щодо необхідності проведення аудиту систем газопостачання, а також – електромереж та кисневих станцій, на які значно зросло навантаження.
Аби попередити такі нещасні випадки, як в обласній інфекційній клінічній лікарні, де сталися вибух і пожежа в боксі реанімації, в якому працювала саме система забезпечення пацієнтів киснем.
"Після виникнення надзвичайної ситуації в обласній інфекційній лікарні ми оновили наказ департаменту охорони здоров’я щодо попередження виробничого травматизму та забезпечення протипожежного захисту об’єктів галузі охорони здоров’я Запорізької області", – зазначила Марина Воловик.
Проблемою також залишається відсутність протипожежної сигналізації на багатьох об’єктах соціального призначення. Як повідомила заступниця голови директора Департаменту освіти та науки ЗОДА Олена Сороченко - зі 1200 закладів освіти області тільки 115 закладів оснащені протипожежною сигналізацією.
Тож фахівцям головного управління ДСНС області доручили проаналізувати причини пожеж на об’єктах соціального призначення й скласти їхній докладний перелік, аби визначити пріоритетність у процесі вдосконалення систем пожежної безпеки.
Що відомо
- 3 лютого о 23.00 на першому поверсі в одній з палат реанімації Запорізької обласної інфекційної лікарні сталося займання. Під час ліквідації було врятовано 8 людей, але знайдено 4 тіла загиблих, серед них лікарка 1994-го року народження та троє хворих, які перебували на штучній вентиляції легень.
- ГУ Нацполіції у Запорізькій області розпочало слідчі дії у зв'язку із пожежею у обласній інфекційній лікарні. Відповідального за техногенний та протипожежний стан лікарні затримано. Слідство розглядає кілька версій причини пожежі, серед яких можливі порушення пожежної безпеки, техніки безпеки під час роботи з обладнанням, а також несправність медичного обладнання.