Поліція та прокуратура відпрацьовують кілька версій причини пожежі в Запорізькій інфекційній лікарні

Поліція та прокуратура відпрацьовують кілька версій причини пожежі в Запорізькій інфекційній лікарні

Поліція та прокуратура відпрацьовують кілька версій причини пожежі в Запорізькій інфекційній лікарні
.

Головне управління Нацполіції у Запорізькій області розпочало слідчі дії у зв'язку із пожежею у обласній інфекційній лікарні. Відповідального за техногенний та протипожежний стан лікарні затримано.

Про це повідомляє пресслужба Нацполіції. За всіма ознаками пожежу кваліфіковано як надзвичайну ситуацію місцевого рівня. Слідство розглядає кілька версій причини пожежі, серед яких можливі порушення пожежної безпеки, техніки безпеки під час роботи з обладнанням, а також несправність медичного обладнання.

Не виключається і версія підпалу. Призначено експертизи, за результатами яких поліція спільно з ДСНС встановить причини трагедії.  

Поліція відпрацьовує версії причини пожежі в Запорізькій інфекційній лікарні

Як повідомляє Офіс генпрокурора, слідством відпрацьовується ряд версій виникнення загорання, зокрема використання медичного обладнання без наявності відповідних дозволів, з порушенням встановлених правил, що призвело до витоку кисню через систему штучної вентиляції легень, з подальшим його критичним накопиченням у приміщенні палати та вибухом з виникненням пожежі.

Наразі, службову особу, відповідальну за техногенний та протипожежний стан Обласної інфекційної клінічної лікарні, затримано в порядку ст. 208 КПК України.

Поліція відпрацьовує версії причини пожежі в Запорізькій інфекційній лікарні

Що відомо

  • 3 лютого о 23.00 на першому поверсі в одній з палат реанімації Запорізької обласної інфекційної лікарні сталося займання. Під час ліквідації було врятовано 8 людей, але знайдено 4 тіла загиблих, серед них лікарка 1994-го року народження та троє хворих, які перебували на штучній вентиляції легень.
  • 5 лютого на Запоріжжі оголошено Днем жалоби за чотирма загиблими під час пожежі в Обласній інфекційній клінічній лікарні. Загинули лікарка та троє пацієнтів.
  • Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив терміново розслідувати причини пожежі в Запорізькій обласній інфекційній лікарні.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов екстрено прибув до Запоріжжя, для з'ясування причин пожежі в Запорізькій обласній інфекційній лікарні. Він зауважив, що наразі лікарня працюватиме у звичайному режимі. В ній лишається 18 пацієнтів, але згодом їх переведуть до інших лікарень.
  • Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ провів дослідження атмосферного повітря на території житлової забудови у центральній частині м. Запоріжжя у зв'язку із пожежею у лікарні. Усього проведено 12 досліджень на вміст забруднюючих речовин в повітрі, серед яких пил, оксид вуглецю, оксид азоту, формальдегід, ртуть і хлор. Перевищення максимально разових гранично допустимих концентрацій не зафіксоване.

На початок