1 лютого офісну будівлю за адресою Південне шосе, 8, де 31 січня мали відбутися збори акціонерів ПАТ «Мотор Січ», відчинили для відвідувачів. Працівника служби охорони, затриманого співробітниками СБУ, звільнили. Орендарі приміщень працюють у штатному режимі.
Про це Суспільному повідомив Станіслав Гришин - адвокат власника житлового комплексу "Воздвиженка", до якого належить будівля. Він розповів, що у будівлі до першої ночі проводився обшук, під час якого ні власника майна, ні орендарів до приміщення не пускали.
"Коли вже сьогодні зранку зайшли на територію цього приміщення, було знайдено протокол обшуку, відповідно цього протоколу було вилучено лише один предмет – відеореєстратор. Задіяно було дуже багато осіб особистого складу СБУ, у тому числі й "Альфа" - загалом, близько трьох автобусів. І весь цей склад був задіяний для того, щоб вилучити один відеореєстратор." За словами Станіслава Гришина, комп’ютерна техніка та документи не вилучались.
Нагадаємо, вчора, 31 січня, акціонери ПАТ «Мотор-Січ» від компаній, підконтрольних громадянину України Олександру Ярославському та громадянину КНР Ван Сіньлею, планували провести в одному з приміщень цього офісного будинку свої збори. Працівники СБУ завадили цьому - через порушення компаніями санкцій, запроваджених РНБО 28 січня, та почали проводити оперативно-слідчі дії.
Тоді ж на Південне Шосе, 8 прибула група народних депутатів від фракції "Слуга народу" - Геннадій Касай, Артем Кунаєв, Максим Пашковський, Арсеній Пушкаренко, Євген Шевченко і Юлія Яцик.
За їхніми словами, вони відреагували на звернення трудового колективу підприємства і приїхали здійснити парламентський контроль за виконанням рішення РНБО щодо накладених на китайських інвесторів санкцій. Як повідомив нардеп Євгеній Шевченко, в приміщенні, де мали відбутися збори, не було нікого, окрім охоронця та власника будівлі.
Що відомо
- На початку серпня 2020 року китайські інвестори зі Skyrizon оприлюднили офіційну інформацію про співпрацю з групою DCH Олександра Ярославського по АТ «Мотор Січ» на сайті Шанхайської біржі. З нього стало відомо, що група DCH, яка належить українському бізнесменові, отримує від китайських інвесторів понад 25% акцій ПАТ "Мотор Січ".
- 4 вересня китайські інвестори "Мотор Січі" з компанії Skyrizon направили українському уряду повідомлення про намір розпочати міжнародний арбітраж проти України.
- 29 січня Україна ввела санкції проти громадянина КНР Вана Цзіна та його компаній, які виступають інвесторами авіаційного заводу "Мотор Січ". Відповідний указ про виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 січня 2021 року опубліковано на сайті Офісу президента України.
- Володимир Зеленський заявив, що не дозволить Китаю або будь-якій іншій країні придбати контрольний пакет акцій підприємства "Мотор Січ". Про це він сказав в ексклюзивному інтерв’ю Axios на HBO.