30 квітня у Запоріжжі відбулася 28 сесія міської ради восьмого скликання, на якій розглянули 56 основних та п'ять додаткових питань. До участі у сесії зареєструвалися 50 із 64 обраних депутатів. Під час засідання розглянули питання щодо екології, медицини, освіти, житлово-комунального господарства та інші.
Програма поетапного зниження викидів у Запоріжжі
Під час сесії депутати Запорізької міської ради розглянули Програму поетапного зниження викидів у місті. Раніше, у вересні 2024 року, збиралися громадські слухання щодо необхідності доопрацювання тексту документа — зокрема додати заходи зі зменшення забруднення повітря формальдегідом та фенолом. Втім, більшість депутатів проголосували "за" затвердження Програми.
- "за" проголосували 28 депутатів;
- "проти" — двоє;
- утримались — семеро;
- не голосували два депутати.
На думку секретаря міськради Регіни Харченко, кращим варіантом є прийняття Програми, аби через деякий час побачити її роботу в реальності:
"У громадськості завжди будуть сумніви, тому що недовіряти владі — це нормально. Водночас, коли ми говоримо про такі фахові документи, ми маємо звертати увагу на досвід та оцінку експертного середовища. Заклад, який розробляв цю Програму — єдиний в Україні, який має компетенцію та відповідну акредитацію. Там є відповідний розділ щодо фенолу та формальдегіду".

На початку роботи сесії депутат Павло Варванський запропонував додати до порядку денного питання щодо доопрацювання Програми поетапного зниження викидів. Втім, більшість депутатів не підтримали цю пропозицію:
- "за" проголосували дев'ять депутатів;
- утримались — вісім;
- не голосували 33 депутати.

Виступи жителів міста до депутатів
До депутатів під час 28 сесії Запорізької міської ради надійшло декілька звернень з проханням виступити від жителів міста, втім жоден з них не відбувся. Зокрема:
- Звернення з правом виступити до депутатів від представниці Громадської ради Запоріжжя та ГО "Маю право дихати" Валерії Морозової щодо проєкту рішення про затвердження Програми поетапного зниження викидів не розглянули через відсутність активістки у сесійній залі;
- Звернення з правом виступити під час сесії від представниці ГО "Роби своє" Ганни Омельченко щодо стану медичної системи в Запоріжжі, зокрема про питання діяльності міської лікарні №10, депутати не підтримали.

Сервісний центр закладів освіти
Окремо під час сесії депутати ухвалили рішення про реорганізацію Запорізької міської друкарні "Дніпровський металург" у Сервісний центр закладів освіти. Комунальне підприємство опікуватиметься питаннями технічного обслуговування та ремонту закладів освіти у місті, зокрема:
- господарське, технічне, транспортне забезпечення;
- прибирання території та приміщень закладів;
- утримання у належному стані, комплексне обслуговування та поточний ремонт будівель;
- видавнича та поліграфічна діяльність.
Під час сесії заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Сергій Білов пояснив, що Сервісний центр надасть змогу оперативно ремонтувати заклади освіти, не наймаючи приватних підрядів та створивши склади з необхідними матеріалами:
"Ми беремо всіх технічних працівників, цим технічним працівникам ми підвищуємо заробітню платню. Ці технічні працівники зможуть отримувати також бронювання, що дасть нам змогу наймати на роботу молодих будівельників".

Натомість депутатка Катерина Звєрєва просила перенести питання про створення Сервісного центру на доопрацювання:
"Були сумніви щодо того, щоб наразі робити оце схрещення друкарні та створення так званої Сервісної служби. По моделі ця Сервісна служба — це реально радянський ЖЕК, який обслуговує школи. Це питання не те, що зовсім не потрібне, але я вважаю, що треба не так швидко, це треба ще опрацювати, у якому варіанті це може бути. Щоб це не було як з нашою багатостраждальною Муніципальною вартою, що це обурить суспільство".
Надія Мороз також зазначила, що цей проєкт не підтримали під час роботи Комісії з питань регуляторної політики, розвитку підприємництва, торгівлі та послуг:
"На нашій комісії завернули цей проєкт, бо він ще недоопрацьований, тому що було дуже багато запитань. Наприклад, будуть команди ремонтувати дах, але щоб редагувати дах, напевне, потрібна якась спеціальна техніка, тобто нам не сказали, чи буде додатково закуповуватися обладнання, транспорт, хоча додаткових коштів на це не закладалося".

У результаті більшість депутатів вирішили підтримати реорганізацію друкарні у Сервісний центр закладів освіти:
- "за" проголосували 37 депутатів,
- проти — 0;
- утримались семеро;
- не голосували шестеро депутатів.

Зазначимо, що у лютому 2022 року Запорізька міськрада вирішила об'єднати міську друкарню "Дніпровський металург" з комунальним підприємством "Муніципальна телевізійна мережа". Втім, у квітні 2023 року це рішення скасували.
Державні субвенції для протирадіаційних укриттів та закладів освіти
Під час сесії депутати розподілили субвенції з державних та обласних бюджетів:
- 675 мільйонів гривень мають витратити на сім протирадіаційних укриттів;
- 83 мільйони з Надзвичайної кредитної програми для відновлення спрямують на добудову школи №53 та реконструкцію Малої гуманітарної академії;
- 96 мільйонів направлять на придбання спецтехніки для комунальних підприємств, зокрема "Водоканалу", "Елуаш", "Міські теплові мережі", "Зеленбуд", "Запоріжміськсвітло" та інші;
- майже п'ять мільйонів гривень, як виплата одноразової грошової допомоги у розмірі 15 тисяч гривень;
- добудова двох будинків.
Перейменування закладів освіти
Також на сесії депутати ухвалили рішення про перейменування закладів загальної середньої освіти у Запоріжжі:
- Запорізьку гімназію №6 перейменували на Запорізький академічний ліцей №6;
- Запорізький навчально-виховний комплекс №67 — на Запорізький академічний ліцей №67;
- Запорізький ліцей "Логос" — на Запорізький академічний ліцей "Логос".
Інші питання
Також під сесії депутати ухвалили низку рішень:
- внесли зміни до декількох міських цільових програм, програм розвитку, культурних та соціальних програм;
- затвердили та змінили статути комунальних закладів та підприємств, зокрема Комунальної спеціалізованої воєнізованої аварійно-рятувальної служби, КП електромереж зовнішнього освітлення "Запоріжміськсвітло" та КП "Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів"
- затвердили Положення про помічника-консультанта депутата Запорізької міської ради;
- достроково припинили повноваження депутатки ЗМР Пелагеї Шумейко — її місце залишиться вільним до наступних виборів;
- прийняли Програму підтримки старшого покоління:
"Кожна четверта людина у Запоріжжі — це людина старшого віку, і нам потрібно опікуватися про них. Це наші батьки, це наші дідусі, бабусі. Хочемо, щоб вони були інтегровані в життя міста, щоб вони були соціалізовані. Сподіваємось, що на початку запровадження цієї Програми близько 90 тисяч людей старшого віку будуть долучені до активностей в місті", — зазначила секретар міськради Регіна Харченко.
Підписуйтеся, дивіться та читайте головні новини Запорізької області на наших платформах:
Telegram | Instagram | Viber | WhatsApp | Facebook | Youtube