Понад 25 тисяч гектарів ранніми ярими культурами засіяли на Вінниччині станом на 18 березня. Весняна посівна в області стартувала на початку березня та триватиме до середини квітня, розповів директор обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Сидоров.
Які ранні культури засіюють на Вінниччині та скільки гектарів виділили під весняний посів — у матеріалі Суспільне Вінниця.
Другий тиждень сіють ярі культури в Томашпільській громаді на полях підприємства "Зелена Долина", повідомив Суспільному головний агроном Анатолій Хуторний. Горох та пшеницю засіяли, тепер висівають багаторічні трави поблизу села Гнатків.
"Ще день-два і ми засіємо трави. Всього — 117 гектарів. Вже посіяли 50 гектарів. На даній площі ще 35 гектарів маємо посіяти. Перед травами ми посіяли 50 гектарів ярої пшениці і ярого гороху 90 гектарів", — розповів головний агроном.
На полях Томашпільської громади ярі культури сіють з п'ятої ранку, за день — понад сотню гектарів, якщо дозволяє погода, розказав тракторист Олег Довгань.
"Посуха. Треба ловити момент, щоб вологу зловити. Немає довго розмусолювати. Сьогодні багаторічні трави сіємо. Рілля вирівняна. Тільки працювати і працювати".

"Техніка імпортна, на ній легше працювати. Багато технологій високоякісних, що дозволяє працювати якісно і в короткі строки агрономічні. Ця сівалка сіє тільки пшеницю. І багаторічні трави є. Ще в мене соняшникова, кукурудзяна", — розповів Суспільному Олег Довгань.
Через брак вологи в ґрунті, її "закривають" 21-метровою бороною, розповів тракторист Павло Копиченський. Плугом спушують верхній шар землі товщиною 5-10 сантиметрів, аби волога довше зберігалась в глибині ґрунту.
"Це дуже важливо закрити вологу. Якщо не вдасться закрити, зерно може і не зійти. Я закриваю верхній шар, щоб не виходила волога. Поле готуємо для посіву соняшнику з 8 ранку. За добу 200 гектарів. Як яке поле. Рівне поле — більше, як ярів багато — то менше обробляю", — розповів Суспільному тракторист Павло Копиченський.

Нестача вологи чи не головний виклик посівної кампанії останніх років.
"Фактично земля розсипається у пісок. Фактично вологи немає. Норма вологи 60 міліметрів за місяць, а в нас випало — січень, лютий, — по 5 міліметрів, а в березні – 2 міліметри. За 2024 рік випало 421 міліметри, це дуже мало. Кожна культура, цукровий буряк, кукурудза, сонях потребує. Буряк хоче 120% води, а бачте — немає", — розповів головний агроном Анатолій Хуторний.
За словами агронома, до середини квітня посівну планують закінчити.
"Трохи почекаємо, бо приморозки, вологи мало. Зараз в кластері "Томашпіль" проводять роботи закриття вологи під цукровий буряк на площі 3626 гектарів, під соняшник 2 тисячі, 26 гектарів кукурудза, на силос і зерно — 1 тисяча гектарів. Всього в агрокластері 14300 гектарів землі. Під озиму ми засіяли 6018 гектарів", — повідомив Хуторний.

Станом на 18 березня ранніми ярими культурами у Вінницькій області засіяли понад 25 тисяч гектарів, повідомив директор обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Сидоров.
"На Віниччині уже майже всі райони розпочали посівну. Якщо брати структуру посівних площ, то вже посіяли 50% від запланованих площ ярої пшениці, 30% ярого ячменю, 70-80% гороху та майже весь овес", — розповів Сидоров.
Загалом у 2025 році на Вінниччині планують засіяти 1,6 мільйона гектарів сільськогосподарських угідь, зокрема, під озимину та інші культури. З них 44% відвели під зернові культури, 41% — під технічні, 8% під картоплю та овочі.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp