88 дітей віком від 12 до 17 років взяли участь у дводенному таборі, який відбувся в інноваційно-технічному парку "Кристал" у Вінниці.
Захід ініціювала громадська організація Подільська агенція регіонального розвитку в рамках проєкту "Покращення і залучення" підлітків, які постраждали від війни у приймаючі громади". Про це Суспільному розповіла керівниця проєкту Тетяна Компанієць.
Загалом було вісім команд з Вінниці, Камʼянця-Подільського та Черкас.
"Проєкт гуманітарний, націлений на соціалізацію підлітків ВПО, через такі курси вони можуть більше соціалізуватися. Три напрямки — 3-д моделювання, Ардуіноапаратна обчислювальна платформа для аматорського конструювання, програмування", — розповіла Тетяна Компанієць.
Задля участі у технічному таборі 17-річний Андрій Борецький приїхав до Вінниці із Камʼянця-Подільського. Він презентував проєкт команди "Мапа тривог України".
"На цій карті показує тривоги, якщо фіолетовий колір — ракетна небезпека, зелене — відбій", — сказав Андрій Борецький.

Окрім тривог пристрій показує час і погоду. Про це розповіла учасниця технічного табору Мирослав Гузак. Його також можна використовувати, як нічник. Над проєктом команда працювала три місяці.
"Ми спочатку шукали модель, щоб видрукувати, потім поставили плату, паяли світлодіоди, вийшла така мапа тривог України", — розповіла Мирослав Гузак.
Інша команда з Камʼянця-Подільського приїхала у Вінницю презентувати українські купюри за допомогою штучного інтелекту: відсканувавши кюар-код, можна почути коротку біографію постатей, зображених на банкнотах.
"Проєкт орієнтований на молодь, оскільки вони не люблять читати, в теорії можна застосувати в музеях, людина підходить і слухає...", — сказав учасник технічного табору Владислав Величко.

Шестикласник Єлисей Мостовий із Харкова, який нині проживає у Черкасах, презентував розумний дитячий табір, керувати яким можна за допомогою мобільного застосунку.
"Якщо буде пожар, занадто багато диму — буде вмикатися вентилятор, якщо газ — увімкнеться насос. Дисплей відображає рух", — розповів Єлисей Мостовий.
Вінницька команда під час табору презентувала проєкт для збереження ментального здоровʼя.
"Такі програми можуть допомогти людям розслабитися, побути наодинці зі своїми думками. У нас є 6 кнопок, зміна часу, показники, коли вдихати і видихати, шум дощу, шум лісу і мор", — розповіла учасниця табору Ангеліна Добровольська.

Проєкти учасників журі оцінювало за 5 критеріями, серед яких інноваційність та впровадження в життя.
"Окрім важливого технічного аспекту цього проєкту, соціалізація є не менш важливою. Це база, з якої можуть розвиватися технічні проєкти, це командна робота, вміння поєднувати різних людей і базовий скіл, який також є дуже важливим. Діти — це чистий лист, який треба правильно сформувати, дати їм можливість досягати результату", — сказав член журі Роман Сах.
Загалом участь у технічному таборі взяли 88 дітей віком від 12 до 17 років із Вінниці, Камʼянця-Подільського та Черкас. Усі вони — відвідувачі навчально-технічних просторів "Maker Space", які діють у їхніх містах.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp