Перейти до основного змісту
На кладовищах Вінницької громади встановили стели з QR-кодами для пошуку місць поховання захисників

На кладовищах Вінницької громади встановили стели з QR-кодами для пошуку місць поховання захисників

Стели з QR-кодами
Стели з QR-кодами. Вінницька міська рада

На кладовищах Вінницької громади встановили стели з QR-кодами, які допомагають з пошуком місць поховань полеглих захисників та захисниць.

Про це повідомили на сайті Вінницької міської ради. Загалом — 16 QR-кодів.

Під час сканування QR-коду людина переходить на спеціальний онлайн-ресурс. Ввівши ім’я та прізвище, видається інформація про захисників з такими даними. Після чого кожен може отримати більше інформації про полеглого оборонця або прокласти маршрут до його місця поховання.

"Загалом, скориставшись мобільним телефоном або персональним комп’ютером можна знайти інформацію про загиблих Героїв Небесної сотні та російсько-української війни з 2014 року, похованих на тому чи іншому кладовищі громади", — розповів директор департаменту інформаційних технологій міськради Володимир Романенко.

Стели встановили на 14 кладовищах Вінницької міської територіальної громади: тобто на території міських кладовищ, а також цвинтарів на території старостинських округів. Головний елемент стели – козацький хрест, сьогодні є офіційною емблемою Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України та Служби безпеки України, підкреслюючи зв’язок із захисниками нашої держави.

На двох цвинтарях – Сабарівському та Центральному, встановили банери зі схемами розташування секторів та аналогічними QR-кодами.

“Металеві пластини з QR-кодом, який дозволить зберегти пам’ять про кожного загиблого воїна, розмістили на спеціальних конструкціях. Це гранітні пам’ятні стели з козацьким хрестом, виготовленим із нержавіючої сталі. У центрі хреста розміщене художнє лиття, на якому зображено вінок та герб України — символи пам’яті та незламності”, — розповів Юрій Семенюк.

Якщо людина не знає на якому саме кладовищі, поховані Захисник чи Захисниця, цю інформацію також можна дізнатися з допомогою QR-коду, або на онлайн ресурсі: https://rip.vmr.gov.ua/

Також запущений сайт https://heroes.vmr.gov.ua/, де зібрана інформація про загиблих захисників Вінницької громади, які можуть бути поховані на різних кладовищах України.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp

Топ дня
Вибір редакції
На початок