Зооволонтерка з міста Бар, що на Вінниччині, Юлія Бартащук будує у себе на подвір'ї хатину для безпритульних тварин.
Порятунком тварин жінка займається близько 10 років. Наразі з нею у будинку мешкають десять котів і п'ять собак, яких покинули господарі, та ті, кого вона знайшла пораненими на вулиці. Планує поселити тварин у хатину, щойно її добудують.
"Чотири роки мріяла мати таку хатинку утеплену для утримання тварин, яких я рятую. Це задоволення з недешевих. Поговорила з майстром. Він сказав: "Поки тепла зима, давай фундамент зробимо. Далі, як матимеш гроші, добудовуватимемо". Я загорілася, вибудували фундамент, стіни вимурували, накрили, вольєр зварили. Моя кредитка "лопає", але вибору немає. Хочеться закінчити. Давно це треба було зробити і звільнити себе від дискомфорту вдома", — сказала Юлія Бартащук.
Розмірами апартаменти для тварин — 3,40 на 2,90 метрів. Загалом, за словами зооволонтерки, будівництво коштуватиме 120 тисяч гривень. Матеріали та роботу майстрів жінка сплачує сама, тому допомогти фінансово втілити мрію у реальність просить небайдужих.

Закінчити будівництво хатинки для тварин планують за тиждень-два. Наразі вимурували стіни, зробили вольєр та розпочали накривати дах металочерепицею Попереду — утеплення фасаду і внутрішні роботи.
"Тваринки якісь прибувають, якісь знаходять інші сім'ї. Немає такого, що роздала і сиджу без тварин. Постійно якесь поповнення — травмоване чи врятоване (кошеня - ред.) знову пру у хату. Це не одна чи дві тваринки, влітку буває до сорока — сорока п'ятьох кошенят викинутих. Плюс дорослі, доки їх прилаштуєш — мучишся у своєму будинку", — сказала жінка.

Всіх, кого прихистила, зооволонтерка лікує, вакцинує, стерилізує. Усе — з власної кишені та завдяки допомозі благодійників. Вона розповіла, що хатинка, яку будує — це не притулок для тварин, і не має на меті тримати вдома багато котів та собак.
"Моє волонтерське гасло — не накопичувати тварин і не робити притулок. А тимчасова перетримка для пошуку нових сімей. Вони чекають на прилаштування, на свою людину. Комусь швидше щастить, хтось чекає довше. "Хмаринку" переїхав потяг на залізниці, відсік лапку і була зламана щелепа. Ампутували лапку, боролися за неї. Дуже ласкава ніжна кішечка. "Фелікс" так само з постраждалою лапкою — живе на трьох лапках".

Собаку на кличку "Євген" Юлія підібрала в одному із сіл Жмеринського району. Розповіла, що його викинули у зав'язаному мішку в садку, собаці десь п'ять років. Схожий на породу ши-цу.
"Працівники саду сказали, що він був зав'язаний у мішечку. Розв'язали і випустили, блукав селом. Я за ним приїхала. Він не довіряв, не підходив. Погодувала з руки трохи, замучаний в кліщах, блохах. Поїхали з ним до Бару, записала його до грумера. Помили, постригли, стерилізувал його. Спокійний, хороший собачка. Уявлення не маю, як його можна було викинути. Він хороший компаньйон".

Своїх підопічних зооволонтерка рекламує у соцмережах, у вихідні виходить із тваринами на базар: охочі взяти до себе кота чи собаку можуть прийти до неї й обрати. Але, каже, що за однієї умови: якщо приручили — не кидайте напризволяще. Бо саме через людей, сьогодні потрібні, а завтра вже ні, тварини опиняються на вулиці.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp