Працівники Вінницької митниці передали 17 культурних артефактів, які протягом 2023-2024 років намагались вивезти з України через пропускні пункти. Серед них книги, ікона, самовар та монети.
Про це повідомили у Facebook Вінницької митниці.
Ці артефакти Вінницькі митники вилучили протягом двох років.
"Відповідно до законодавства України всі культурні цінності підлягають збереженню та охороні. Передача закладам культури вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до законодавства в дохід держави, є необхідною умовою для постійного зберігання в державній частині музейного та бібліотечного фондів України", — розповіли на сторінці Вінницької митниці.
Вінницькому обласному художньому музею митники передали ікону "Образ Христа Пантократора", які створили на дерев'яній дошці наприкінці 19 — на початку 20 століття, а також картину чоловік в офіцерському мундирі 1915 року, ймовірно, авторства польського художника Joza Zahorsky.

До краєзнавчого музею у Вінниці передали настінний годинник "Gustav Becker", який у 1896 році виготовили в Австро-Угорській імперії. Також митники передали шість монет номіналом "20 копійок", якій випустили орієнтовно у 1879 — 1915 роках.
До Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Отамановського передали книгу румунського православ'я "Evhologiu bogat" 1920 року, а до Музею Вінниці — три експонати:
- збірник молитов та пісноспівів, що періодично повторюються протягом року, яку 1862 року випустили в Австро-Угорській імперії;
- самовар жаровий кінця 19 – початку 20 століття;
- конволютсамостійні друковані чи рукописні видання, об'єднані у одній палітурці, що містить окремі випуски періодичного видання "Кишиневские епархиальные ведомости".

Ще чотири артефакти передали у національні та державні установи. Зокрема, Національному художньому музею України митники передали картину з портретом невстановленої жінки в червоній намітці середини 19 століття. До Державної наукової архівної бібліотеки у Києві — книгу "Жизнеописание в Бозе почившего оптинского старца иеросхимонаха Амвросия" автора архімандрита отця Агапіта 1900 року випуску. Також митники передали дві книги до Національного музею "Чорнобиль": книгу в перекладі з івриту "Молитовник на свято Шавуот", який 1857 року випустили в німецькому Франкфурті-на-Майні, та молитовник "Aniol Stroz prawowiernego katolika" 1897 року.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp